altin mi doviz mi turk lirasi mi

diyelim ki elimde 20 30 bin civari bir para var, yakinda ihtiyacim olmayacak biliyorum. ben bu parayi ne yapayim en mantikli olarak? bu paranin bir kismi dolar bir kismi euro bir kismi turk parasi, yani hangisini hangisine cevireyim. valla icimden gecen hepsini turk parasina cevirip gidip ingbank a falan vadeliye yatirmak, siz ne dersiniz?

öyle yap bence de.

  • baldur  (17.07.12 15:49:22)
20-30 bin cok getirmez zaten.vadeli en rahati sanirim bu durumda.

  • serabetan  (17.07.12 15:49:58)
peki miktar daha cok olsaydi farkli bir oneri olur muydu, aslinda bir kenarda yine vadeli de duran para var, ona it olur bit olur diye dokunmuyoruz ama dokunulablir yani. mesela 90 bin olsa ne yapilir?

  • mavicorap  (17.07.12 16:05:12)
90 bine arsa alinir kat karsiligi verilir, sonra salliyorum ordunun yeni yüzü ciragi yokusu diye satilir.

olmadi bölersin 3 e 90 bin i 30 arlik kisimlarda altin, döviz ve borsa yaparsin.

olmadi mercedes alinir, ben cok zengin xxx in torunuyum xxx bankasinda söyle böyle müdürüm surda calisiyorum denir imf/yyy bank in baskaninin kizina yakinlasilir, babasi vermeyince yyy bankasinin xxx bankin müdürü istiyo denir, sonra xxx bank in baskanina yyy bankin baskaninin damadi sizde su pozisyonrda calismak istiyo denir.
  • serabetan  (17.07.12 16:20:30)