Sizi büyüleyen, hayran kaldığınız bir teknoloji söylesenize

ve bu teknolojide lider olan şirket...

apple

  • alkolik imam  (11.07.12 22:29:07)
teknoloji olarak garip gelebilir ama ben hep bir teknolojiymişçesine hissettim kendisini: kot/levi's

  • mestre  (11.07.12 22:29:38)
uçak
zihniyeti ise koskoca metal havada uçuyor la

  • stayout  (11.07.12 22:38:16)
Şahsen ben teknolojide pratik zekâya bayılıyorum. Mesela cep telefonu şarjdayken (profilde aktif olsa dahi) titreşimin otomatik olarak iptal edilmesi? Zamanında Nokia stajerlerinden birinin bulduğu bu fikirle şarjdayken çağrı geldiğinde titreye titreye masadan yere düşüp kırılan/bozulan cep telefonu sayısı %60 oranında azalmış ve kendisine bolca hisse senedi hediye edilmiş.

  • cok sey hakkinda az sey bilen adam  (11.07.12 22:38:52 ~ 22:43:24)
bi alakasız cevapta benden. ceptelefonu için zippo uygulaması. konserlerde yanımda çakmak taşımama gerek kalmıyor. çakıyorum keyfime bakıyorum :)

  • plastic_angel  (11.07.12 22:47:03 ~ 22:47:25)
uzaktan kumanda ve asansör

  • condom kurşunu  (11.07.12 23:01:52)
ses algılama teknolojileri

siri falan
  • dieselsingle2  (11.07.12 23:16:13)
hayran kaldığım teknoloji diyemem ama konuya şöyle yaklaşayım:

telefonum nokia e72. onda kullandığım bir program:

- gelen giden tüm çağrıları
- otomatik olarak
- ve tabiki karşıya bip sesi vermeden

kaydediyor.

sonuçta telefondaki tüm teknoloji (fotoğraf, radyo, internet, gps vs vs), harici olarak da kullanabileceğim aleti küçültüp (ve kaliteden ödün verip) makinede taşımaya yardım ediyor.

telefonda o işlevler olmasa da bir şekilde hallederim o ihtiyaçları.

ama konuşmaların ses kaydını başka şekilde yapamam. bu özellik olmasa, gider (4 sene kullandığım gibi), nokia 1100 kullanırım. veya bu özellik olmadıktan sonra 100 megapikselli apple bilmem ne olsa gözümde sıfır.

bildiğim kadarı ile, başka markalarda bu özelliği destekleyen program yok.

apple, android, blackberry'de bu işi yapabilecek program bilen var mı?

neyse işte, bu ses kaydına aşığım, hayranım, hastayım ona. bana çok çok çok çooook faydası var.
  • uyuyanadam  (11.07.12 23:18:18 ~ 23:19:56)
lockheed martin - savas sanayi tek.

  • 123qwerty  (11.07.12 23:23:31)
sahsi favorim: taharet muslugu

  • tasa oturma soguk ceker  (11.07.12 23:41:05)
(bkz: sony)

don yapsa giyerim o derece.
  • halitkin  (11.07.12 23:49:12)
fotoğraf makinesi hatta arada düşünüyorum nası oluyo ya diye:)

  • strangerinhere  (11.07.12 23:55:36 ~ 23:56:44)
(bkz: kuantum yükselmesi)
şirketi falan yok ama şimdilik bundan ötesini tanımam.

www.youtube.com
  • anonim yazar  (12.07.12 00:12:16)
Diferansiyel
Planet dişli sistemi
Alternatif Akım
Transformatörler
Mikroişlemci (Intel)
  • commander64  (12.07.12 01:20:59)
z printer diye bir icat. piyasada ve kullanılıyor.
un gibi, özel geliştirilmiş bir toza boya ve yapıştırıcı ekleyerek normal printerlar gibi ince bir tabaka baskı yapıyor.sonra onun üstüne bir katman daha,bir katman daha çıkarak 3 boyutlu elle tutulabilen parçalar basıyor
sayfanın en altındaki resimlere bakın: www.zcorp.com

bu da HP nin geliştirdiği
youtu.be

bu teknoloji gelecekte (8-10 yıl) son kullanıcı için ucuzlayınca internetten indirdiğimiz oyuncak araba dosyasıyla oyuncak araba yazdırabileceğiz. tabii seçenekler sonsuz. harika bir hobi haline gelecek.

tüm parçalar tek parça halinde üretiliyor
www.zcorp.com
  • dedi kalabaligin icinden bir ses  (12.07.12 01:22:06)