e-mail yönlendirmemsi

bilgi islemciler bilir diye umuyorum:

Bir adet uygulama gelistirecegim mesela.
A kisisi B'ye e-posta gonderecek. Bu e-posta mail-server uzerinde uyguladigimiz filtreye* takildiginda benim uygulamaya gönderilecek. Bu uygulama e-posta uzerinde 3-5 degisiklik yapip e-postayi mail-server'a geri dondurecek ve mail-server kendisi B'ye gondericek. Geri gondermesinin sebebi baska filtreler-uygulamalar olabilir ve de alici serveri "e bu soyledigi kisiden gelmiyor ki" deyip kabul etmeyebilir direk gonderirsek.
biraz mail anti-spam/antivirus gatewaylerine benziyor aslinda. Ama onlarin da tam olarak nasil calistigi hakkinda hic bir sey bulamadim.

Bu uygulamanin tipi ne olur? email router? email gateway? email proxy? email relay? nedir yani, ne diye arastirayim?
Sunucu ile bu uygulama arasinda iletisim hep SMTP mi olacak? normal SMTP'den ne farki olacak?
Kullanici ile sunucu arasinda authentication olacak illa ki. Bu durumda benim uygulamam nasil olacak da A kisisi adina mail gondertebilecek?

* Simdilik kullanacagim mail serverinin API'ni kullanarak uzerinde bir takim ayarlar yapabiliyor olacagim. Ama bu uygulamanin farkli bir bilgisayarda, farkli bir yerde calisacagini dusunursek tamamen ayri yapmak istiyorum.

cisco ve mcafee viruswall larına bir bak. Tam olarak ne yapmak istediğini anlamasamda söylediğin uygulamayı geliştirmenin düşündüğünden daha zor olacağını düşünüyorum. Binlerce filtre,algoritma,derecelendirme v.s üzerinden ayıklanarak mailler kişilere iletiliyor smtp gw ler üzerinden.

  • ned flanders  (07.05.12 19:18:52 ~ 19:19:04)