P90X videoları

Bu P90X videoları ortalama 1 saatlik şeyler. Her çalışmada hep aynı videoları mı izliyoruz yoksa alttaki süre çubuğunun bir anlamı önemi var mı?

her gün ayrı bir videoyu izliyoruz ve o videodaki hareketlerin tamamını yapıyoruz. videoların yanında bir de takvim olamsı lazım. 1. gün şunu yap, 2. gün bunu yap diye. aşağıdaki çubuğun bir önemi var tabii. hem toplam süreyi, hem de o andaki egzersizin yapılacağı süreyi gösteriyor.

  • kibritsuyu  (04.04.12 11:23:23)
Takvim var da ne bileyim ben o hareketi ilk yaptığımda 5 tane yapabiliyorsam 2. veya 3. yaptığımda 15-20 tane yapabilecek hale geleceğim. Hep aynı videoyu izlemek saçma gibi geldi bana tam anlayamadım o yüzden. Videoları durdura durdura takip ederek hareketleri mi yapmak lazım yoksa videoyla eş zamanlı mı devam etmeli?

  • exordinary  (04.04.12 11:27:31)
örnek olarak
adam 1 dakika boyunca yaklaşık 30 küsür şınav çekiyor diyelim

sen de ilk 1-2 hafta 1 dakikada 15 şınav çektin kesildin ama o hareketin bitmesine daha 30 saniye var, dinlene dinlene çekmeye çalış biraz daha

sen diyorsun ki atıyorum tabi ben 5 hafta sonra bir oturuşta 60 şınav çekecek hale geliyorum bu da 2 dakika sürüyor, videoyu durdurayım mı

benim anladığım kadarı ile durdurma, 60 tane de çekme, adamlar ne yapıyorsa abarmadan sen de yap
neticede sen 60 tane çekersen adam 30 tane çekerse sen kalan hareketlere gücünü saklamamış olursun

kaldı ki o videodaki adamları geçebileceğini sanmıyorum kolay kolay (:
  • technicalte  (04.04.12 11:36:09)
videoyla eş zamanlı devam etmeli. adamlar zaten hayvanat gibi yapıyor hareketleri. adam kaç kere yaptırıyorsa o kadar sayıda yap. sen ilk seferde adamların yaptığı hareketlerin tamamını yapabiliyor, ikinci üçüncü seferde adamlardan fazla yapabilir hale geliyorsan zaten bir üst programa geç.

  • kibritsuyu  (04.04.12 11:37:04)