adventure oyun tavsiyesi istirham ediyorum...

selamlar değerli duyuru dostları.. şimdi ben bu "csi:hard evidence" oyununu oynadım çok sevdim... yok mu böyle adventure gibi dedektif olayım kanıt toplayayım katili bulayım fln filan...

ikinci olarak yine adventure oyunu ama gelecekte geçsin böyle teknolojik şeyler falan olsun ama aşırı zor da olmasın.. var mı ki?

still life diye bişey var polisiye tarzı. ama gelecekte geçmiyor.

  • krasotkin  (02.09.08 12:37:40)
elder scrolls iv oblivion gelecekte geçmiyor polisiye de değil hatta rpg ama her türlü öge var tavsiye ederim.

  • yuto  (02.09.08 13:22:05)
gelecekte geçen action-adventure olarak outcast'i öneririm. biraz eski bi oyundur ama mükemmeldir.

  • cruor  (02.09.08 13:47:16)
teknolojik değil hatta yeni falan da değil ama Broken sword serisinin ilk oyunundan itibaren tavsiye ederim. İstediğiniz gibi postmortem diye bi oyun hatırlıyorum, istediğinzi gibi de olmayabilir ama =)
Ayrıca evek Oblivion güzel, her yönden tatmin ediyor.

  • inugard  (02.09.08 13:56:13)
law and order dead on the money
csi dimensions of murder
csi miami
var, ayrıca gamespot tan bu oyunların sayfalarına bakarak similar games kısmından benzer oyunları bulabilirsin
  • merope  (02.09.08 14:11:50)
fahrenheit'ın eline an itibariyle kimse su dökemez kanısındayım bu oyun türünde..
şu ana dek oynadığım en iyi oyunlar sıralamasında ilk 3'üme girer..
okuduğunu-duyduğunu anlayacak kadar ingilizce bilmek lazım geliyor yalnız, çünkü oyun içi diyalog ve hareketlere göre oyunun akışı değişiyor; oyunun tek bir sonu yok yani, alternatif sonlar mevcut.. o da senin verdiğin kararlara göre değişmekte..
süper la, daha ne diyim (:

amerikan versiyonu indigo prophecy olarak da geçiyor..

edit: "dedektif olayım kanıt toplayayım katili bulayım fln filan..." demişsin ya, fahrenheit'da her ikisi de olmaktasın üstelik..
3 ana karakter var; katil ve biri bayan 2 polis.. bir bölümden diğerine geçerkene soruyor sana, hangisini kontrol etmek istersin diye.. 3 farklı hikayeden ana hikaye birleşiyor, sonuca doğru süfer bi hızla gidiliyor..

oyhş, cd'sini bulup yükleyeyim tekrar bari, böyle iştahla anlatınca yine oynayasım geldi lan.
  • thefalloftekin  (02.09.08 14:17:03 ~ 14:20:50)
benim açımdan:
çok harika adventurelar:

Sanitarium
Monkey Island The Secret of the Monkey Island
Mnokey Island 2 Lechuck's Revenge
Monkey Island 3 The Curse Of The Monkey Island
Monkey Island 4 Escape form Monkey Island
Blade Runner
Lighthouse
Gabriel Knight 1 Sins of The Fathers
Gabriel Knight 2 The Beast Within
Gabriel Knight 3: Blood Of The Sacred, Blood Of The Damned
Broken Sword
Broken Sword 2 The Smoking Mirror
Broken Sword 3
Grim Fandango
Still Life
The Longest Journey
The Last Express
Martin Mystere Operation Dorian Gray
Full Throttle
Runaway A Road Adventure
Return To Mysterious Island
Myst 5
Myst
Myst II
Myst III Exile
Myst IV Revelation
Dreamfall The Longest Journey 2
Runayaw 2 The Dream Of The Turtle

zevkle oynanan adventurelar:

Indiana Jones and The Fate Of Atlantis
Indiana Jones and The Last Crusade
Fahrenheit Indigo Prophecy
Syberia 2
Syberia
The Black Mirror
Murder On The Orient Express
Agatha Christie And Then There Were None
Adventures Of Sherlock Holmes Secret Of The Silver Earring
The Secrets of Da Vinci The Forbidden Manuscript
King's Quest Collection Series
Sherlock Holmes The Awakened
Destination Treasure Island
Sam & Max Hit The Road
Atlantis Evolution
The Neverhood
The Last Express
Psychonauts
Discworld Noir
Flashback The Quest For Identity
The Da Vinci Code
Agatha Christie Evil Under The Sun
Culpa Innata
Darkness Within
Lost Via Domus
Sherlock Holmes Versus Arsene Lupin
Sherlock Holmes Nemesis
Jack Keane
Simon The Sorcerer 4 Chaos Happens
Dracula Origin

idare eder adventurelar:

CSI 2 Dark Motive Homicidals Shades
CSI 3 Dimensions of Murder
CSI 2 Dark Motives
Anachronox
Crime Scene Investigation
  • eleventh american esme has met  (02.09.08 14:18:20)