Yazarken harf karıştırmak

Soru başlıkta gibi ama sıkça başıma gelen bir olay o yüzden edit düğmelerim aşınıyor
mesela; yukarıdaki metnin düzeltmeden önceki hali;
"Soru başlkıta gibi ama sıkça başıma gelen bir olya o yüzden edit düğmelerim aşıınyor"
gibi hızlı yazmaktan da oluyor o normalde bunun sürekli tekrarlaması bir hastalık mıydı? Ben mi yanlış hatırlıyorum?

(bkz: disleksi)

  • f2dx  (20.03.12 21:52:38)
disleksi daha çok okurken etkilemiyor mu?

  • lunedor  (20.03.12 21:54:24)
"Bir ignliiz üvnsertsinede ypalın arşaıtramya gröe, kleimleirn
hrfalreiinn hnagi srıdaa yzalıdkılraı ömneli dğeliimş. Öenlmi oaln
brinci ve snonucnu hrfain yrenide omlsaımyış. Ardakai hfraliren srısaı
krıaışk oslada ouknyuorumş. Çnükü kleimlrei hraf hraf dğeil bir btüün
oalark oykuorumuşz."

alakasız ama aklıma geldi.

Bence hızlı yazmaktan. yazarken yazdığına dikkat edersen geçebilir.
  • dampire  (20.03.12 21:55:49)
disleksi bende de var :) hafif seviyede neyse ki ama ömür törpüsü bir durum
ben genelde uzun kelimelerde dikkat etmeye çalışıyorum ama illa ki kaçıyor bir yerlerde yanlış dizilmiş harfler

  • niye ama  (20.03.12 22:01:22)
o yazıyı ben de ilk gördüğümde okuyabilmeme şaşırmamıştım benzer bir sürü not olunca tabi tarafımdan yazılmış(:
hızlı yazmaktan olur o tamam da bazen çok uzun metinlerde inanılmaz zor oluyor gerçi imla klavuzları var programlarda sağolsunlar da sadece bilgisayarda da değil elle yazarken de insan harflerin yerini karıştırır mı? ben karıştırıyorum işte.

  • lunedor  (20.03.12 22:06:47)
bende de benzeri var. kelimeleri yazarken hızlı gidip harf ya da hece atlıyorum.

  • marido  (20.03.12 22:14:42)
yalnız olmadığını bilmek rahatlatıcı birleşip facebook grubu filan açıp harfleri karışık yazan 1milyon kişi bulabilirim mi yapsak napsak?(:

  • lunedor  (20.03.12 22:34:21)
Bu sorunu yaşıyorum. Dedğiniz gibi hızlı yazmaya çalıştığımızdan olduğunu düşünüyorum. Bazen de büyük A da sorun oluyor. DAğlar gibi. İnternette afazi, ms gibi hastalıklardan bahşetmişler. Açıkçası endişelendim. Sizin mesajlarınızı okuyunca yalnız olmadığım için içim rahatladı. Sanırım sadeec (burada da yaptım:) hızlı yazmaya çalışıyoruz.

  • Tun  (07.02.21 15:56:43)
disleksi yazarken de oluyor. Özellikle elyazınızda 3 ve E için, Ş, S, N harfleri sağa doğru muydu sola mı diye şöyle bi saniyelik düşünüyorsanız disleksi olabilirsiniz online testleri falan da var

  • eatpraylaw  (07.02.21 17:13:24)