Milyoner yarışmasından mülakata çağırıldım

Olaylar nasıl gelişir, yarışmaya kabul edilmek için nasıl birini oynamak gerekir ve mülakattaki testte daha ziyade nasıl sorular soruluyor? Bilen, gören, duyan varsa lütfetsinler efenim...

Not: İstanbul Erkek lisesi son sınıf öğrencisiyim. Akranlarımdan, ben demiyorum bunu herkes diyor, çok farklıyım. Şansım nedir?

263/43123 şans veriyorum.

  • solfej  (20.03.12 20:30:43)
bence coktur. değişik bi tipmişsin imajı ver, neyse bunun tanımı artık.

  • amlakit  (20.03.12 20:31:28)
sıfır :(

  • hope ender  (20.03.12 20:37:46)
Sizi mülakat görüşmesine alıyorlar ardından test soruları veriyorlar genel kültür testi gibi düşünebilirsin. Bu testin ardından teşekkür edip gönderiyorlar. sonra eğer secilirsen sana geri dönüş yapıyorlar.

  • secretcode  (20.03.12 20:38:44)
@secretcode
mülakatta neler soruyorlar?

  • hmm peki  (20.03.12 20:40:52)
Sanırım imaj vermeme gerek bile yok, zira zaten değişik bir tipim vesselam. Takım elbise kravat ve dahi yelek dersaneye okula gidiyorum, daha ne olsun. 2012 yılında 1930'ları (ve daha eskisini) yaşadığımı da belirtmeliyim müzik ve sair konularda. Aruz vezniyle yazılmış gazellerim var mesela.

Düzeltme: Yengeç burcuyum, onu da eklemek gerek...

Zorunlu hissederek düzeltme: Burada kendimi övme maksadında değilim, haşa, yalnızca içten bir üslupla kendimi tanıtmak ve bu mevzuuda değerli görüşlerinizi alma niyetindeydim.
  • bay beyefendi  (20.03.12 20:42:24 ~ 20:56:59)
sen olmussun kesin alırlar seni.

  • amlakit  (20.03.12 20:47:32)
Umarım alırlar, zira önümdeki üniversite hayatımı fena halde rahatlatır bir 60.000 mesela. Neyse bakalım, YGS'den üç gün öncesine tarih verdiler; hangisine daha çok heyecanlansam bilmiyorum.

Not: Bir üstteki cevabda ironi yapıp yapmadığınız arasında kararsız kaldım, lütfen aydınlatınız.
  • bay beyefendi  (20.03.12 20:52:21 ~ 20:55:03)
tatlım rahatla biraz

  • sanxis  (20.03.12 21:29:14)
mülakatta 40 soru soruyorlar, sonra seçilirsen sana geri dönüyorlar.

  • blackmail  (20.03.12 22:27:26)
Mülakattaki soru: neden seni seçelim.

Buna iyi hazırlan. Yazılı testte geçersin sen.

İEL '88 li ablan diyor...
  • SiyamkedisiZorro  (21.03.12 10:10:54)
İEL88'li ablama ve kalan herkese çok teşekkür ederim. Lütfettiniz.

  • bay beyefendi  (21.03.12 23:14:09)
senin gibi biri katılmamış mıydı zaten birkaç program önce?

boğaziçinde talebeyim falan diyordu :D

nedir bu arkadaş yeni bir moda falan mı?
  • hmm peki  (22.03.12 12:39:52)
hayırlı olsun katılmışsın izledik. nasıl geçti süreç biraz anlatsana.

  • hmm peki  (23.04.12 13:49:39)
Bundan 5-6 ay once olsa neyse, ama su anda seni bu ozelliklerine bakip almazlar. Eskiye takilan bir kizi cikardilar zaten. Hani su 1920'lerden kalma kiyafeti ve sapkasiyla arz-i endam eden garip ODTU'lu kiz. Onu cikardiktan sonra seni cikarmalarinin pek bir orijinal hava estirecegini sanmiyorum.

Saci sakali birbirine karismis derbeder-pejmurde arkadasi da cikardilar gecenlerde.

Soyle 35 santim falan penisin varsa, o zaman degisik gelebilirsin mesela. Onu daha hic yapmadilar.
  • anamuhalefet  (23.04.12 14:10:26)
@anamuhalefet

duyuru 1 ay önce açılmış farkettiysen ve duyurunun sahibi son 2 programda yarışan ömer faruk isimli yarışmacı. direk almışlar yani.
  • hmm peki  (23.04.12 14:17:31)
@hmm peki Biraz geç oldu ancak yeni fark ettim yeni mesajları. Anlatayım:

İlk mülakatta beni bir odaya aldılar, bir hanımefendi ile 2-3 dakikalık bir sohbetimiz oldu. Sohbetin konusu genelde hayatım ve yaşayış tarzımla alakalıydı.

İki gün sonra ikinci mülakata çağrıldım. Öncelikle on soruluk kazık bir test yaptılar (bana göre kazıktı en azından, kaç Amerikan başkanı suikast sonucu öldürülmüştür diye bir soru vardı mesela...) fakat anladığım kadarıyla testle pek ilgilenmiyorlar. Ekrandaki duruşu ve reyting alacak biri olup olmamasıyla ilgileniyorlar. Testten sonra yine bir mülakat vardı fakat bu defa üç dört kişilik bir ekip ve kamera ile birlikte bir dakikalık bir mülakattı.

İkinci mülakattan sonra da yarışma için çağrıldım zaten. Kuliste o saçı sakalı birbirine karışmış derbeder-pejmürde arkadaş (nam-i diğer İsa Mesih) ile güzel sohbetimiz de oldu (hatta sonradan öğrendim ki kendisi ilkokul arkadaşımın panpasıymış.). Hazırlanan yarışmacı listesinde sondan ikinci sıradaydım. Program bitmek üzereydi ve benden önceki yarışmacı çağrılmıştı (hatırlarsınız, Laz abimiz). Ben ise artık sonraki programda yarışacam herhade diye ümitsizce yarışmanın bitmesini beklemekteydim derken o bey rekor sürede yarışmadan ayrılınca apar topar sahneye çıktım (o İsmail Türüt teri bu olayın sonucudur zaten). Ve olaylar gelişti işte.

Merak ettiğiniz bir şeyler varsa mesaj yoluyla ulaşabilirsiniz efendim, cevablamaktan zevk duyarım.
  • bay beyefendi  (01.08.12 00:37:20 ~ 00:37:47)