Türkçe çok güzel bir dil değil mi?

Bilmiyorum bence öyle. Sizce?

çok fonetik geliyor. oldukça asil bir dil.

  • fakyoras  (11.03.12 19:06:42)
Ben beğeniyorum dilimi,hergün konuşurum valla...

  • basond  (11.03.12 19:07:53 ~ 19:08:13)
kürtçeden güzel.bu kesin.

  • efendilik dizboyu  (11.03.12 19:08:15)
ermanen çok işsiz olduğunu düşünüyorum. Ayrıca bu cevabım silinmesin diye ekliyorum, evet güzel bir dil.

  • excusez  (11.03.12 19:09:42)
valla bence turkce cok kibar bi dil ben sahsen 3 dili cok severim turkce-farsca ve ingilizce bu 3 dilde cok hos geliyor kulagima.

  • same  (11.03.12 19:10:19)
türkçe diğer yabancı olan insanların kulağına nasıl geliyor acaba? mesela bize fransızca kibar, almanca kaba geliyorsa onlara türkçe nasıl geliyor? bi bilen varsa şey ettirsin. merak ettim.

len ben aşağıdaki soruyu görmemişim. ciddi soruyor zannettim arkadaş. olsun gene de sorum geçerli.
  • greyback  (11.03.12 19:10:38 ~ 19:12:51)
konuşanına göre değişiyor tabi ama kulağa daha güzel gelen şeyler var.

  • hewit  (11.03.12 19:10:40)
  • jangara  (11.03.12 19:13:41)
@greyback:
cepten girdigim icin link veremiyorum ama:

1. Sozlukte baska milletlerin istanbul turkcesi hakkindaki yorumlari gibi bir baslik vardi.

2. How-to-learn-language diye bir site var. Orda 20 civarinda dil zorluk populerlik acisindan karsilastirilmis. Turkce icin: pek de şık degil denmis...

Soruya yanit: guzel bir dil gibi. Farkli bir yapisi var, iyi yani.
  • truvaiti  (11.03.12 19:15:00)
konuşurken tahrik oluyorum

  • Thunderbirds  (11.03.12 19:15:28)
ingiliz ve arapların ki daha güzel bence.

  • kocayusuf  (11.03.12 19:17:07)
@greyback, ben de bu konuyu hep merak ederim. bi kac amerikali'ya sordum rusca'ya benzetenler oldu. biri kulaga italyan'ca gibi geliyor dedi, pek alakayi cozemedim. kuveytli hatunlara sormustum bir tanesi turkce'yi cok seksi buluyormus ( yerli dizilerden dolayi sanirim ), digeri de cok mii mir konusuyorsunuz, kelimeleri yutuyormussunuz gibi demisti. baska yabanci arkadaslara da sormustum, genel olarak kulaga hos geldigini, guzel bi ritmi oldugunu soylemislerdi. tabi bunda ne kadar samimi olduklarini bilmiyorum, nezaketen de soyluyor olabilirler..

  • toshiro  (11.03.12 19:17:09)
turkce guzel bir dilde bi kurdun turkceyi konusmasi var bide turkun turkceyi konusmasi var bence arasinda daglar kadar fark var bi yabanci kurdun konusmasindan turkceyi duyarsa kufur edebilir bizim dile

  • same  (11.03.12 19:18:11)
neredeyse ergenligin sonunda turkce ogrenen kurtlere laf atana kadar, dahi anlamina gelen de baglacini ayri yazmak var...

  • truvaiti  (11.03.12 19:20:33)
istanbul türkçesi dediğimiz şeyden çıkarsak çok hoş olabiliyor türkçe, ege ve doğu halklarının konuşması oldukça sempatik, keza trakyalıların da.

  • hewit  (11.03.12 19:23:30)
  • neyehbe  (11.03.12 19:23:31)
bence günümüz türkçesi güzel değil.çok bozuldu dil.

  • violence  (11.03.12 19:25:30)
@greyback bana da arapçadan hallice olduğunu söylemişlerdi.

  • Demet  (11.03.12 19:41:50)