Antalya Havalimanı'ndan Olimpos'a Nasıl Gidilir?

Daha bir milyon tane sorum olacak ama önce bununla bir başlayayım:

* Antalya havalimanından olimposa nasıl gilidir? en ucuz şekilde gitmek temel amaç. havalimanından otogara gitmem gerekiyor ilk olarak sanırım, peki havaş ile mi gideyim, uçtuğum firmanın servisi varsa onu mu kullanayım (sunexpres), taksi ile mi gideyim yoksa bizim burdaki (istanbul) gibi otobüs/minibüs felan var mı otogara giden?

* otogara vardık diyelim hangi firmayı tercih edeyim olimposa gitmek için ücret ve servis açısından?

Tatil dönüşü gelen edit: uçtuğunuz firmanın servisi ile gidin (sunexpres). otogarda inicem diyin, olimposa gideceğinizi öğrenince akbaba muavin/şoför sizi illa "taksi dolmuş" kullanmaya cesaretlendirecek ve hatta ısrar edecektir ama siz kanmayın zira 75 ytl istediler iki kişi için. otogarda inin ilçe terminaline gidin herhangi bir firmada (çok seçenek yok zaten) bilet alın ve gidin araçlar küçük ama rahat ve klimalı. kelle başı 6 ytl idi.

Dolmuşlar var, yol üzerinde, yukarıda bırakıyorlar, oradan bir dolmuşa daha binip aşağıya iniyorsun. Toplamda 1,5 saat filan sürüyordu yanlış hatırlamıyorsam.
Firma olayı yok dolmuşlarda haliyle.

  • robin  (18.08.08 16:18:34)
havalimanında belediye otobüsleri var. yaklaşık 45 dk.da otogarda oluyorsun. 1,30 YTL ücretle en ucuzu sanırım. otogardan havalimanına tek saatlerde (13-15-17, vs.), havalimanından da çift saatlerde kalkıyor. otogarda da ilçeler terminali diye ayrı bir bölüm var, ordan servis gibi otobüsler var. olimpos ne kadar tutar bilmiyorum ama kemer-antalya arasına adambaşı 6 ytl verdik.

  • yumusakdiken  (18.08.08 21:03:16)