Pasaport Uzatinca yeni bir tane mi veriliyor?

cipli pasaportum var benim 2010 da almistim. Simdi suresini uzatmak istedigimde ayni pasaportumu mu uzatiyorlar yoksa yenisini mi veriyorlar? Bu pasaportumda vizem vardi. O kalsin istiyordum..

Ya da zaten konsoloslukta kayitlidir degil mi daha once vize aldigim? ne bileyim.

Yeni bombos bir pasaport mu verecekler uzattigim takdirde?

Vize alırken eski pasaportu da vericeksin konsolosluğa zaten.

  • roket adam  (23.02.12 02:02:31)
yeni cipli pasaportum yok ama tahminim uzerindeki cipe yeni bir kullanma suresi eklerler ya da damga durumu falan devam ediyorsa yeni sureyi damgalarlar. cip yokken damga icin belli sayida sayfalar vardi. uzattikca damgayla yeni sureyi basarlar ancak sayfa bitince yenisini almak zorunda kalirdin. sanirim cip olayinda hersey elektronik hallediliyor.

  • bosch kalfa  (23.02.12 02:04:43)
ama bunda da gecerlilik tarihi yaziyor.. neyse bakalim emniyet mudurlugune giderim ben yarin. gece gece aklima takildi iste merak.

  • arpa  (23.02.12 02:07:40)
eski pasaportlarda damga vuruyorlar yenilerde de durum aynı bildiğim kadarıyla

  • lunedor  (23.02.12 02:39:30)
ben geçen ay çipliyi uzattım.
yeni veriyorlar.
10 gün sürüyor gelmesi işinizi son güne bırakmamanızı tavsiye ederim.
  • password  (23.02.12 02:45:44)
yeni pasaport alıyorsun, çipe uzatma bilgisi girme veya eski lacivert pasaportlardaki gibi temdit damgası yok.

  • neyehbe  (23.02.12 03:40:29)
yeni pasaport veriyorlar, eskiyi damgaliyorlar, bir yere gidecegin zaman zaten digerindeki vizen ise yariyorsa ikisini birden tasiyorsun.

insan cipli pasaport yapmis, uzatma ozelligi yok, bu da boyle birsey iste.
  • huseyin riza  (23.02.12 05:05:34)