House M.D. dizisindeki tıbbi olaylar gerçek mi?

Yani gerçek mi derken, hepsi gerçek hayatta olmuş veya olabilecek şeyler mi? Yoksa uydurma da mı var? Ya da uydururken tamamen destekli şekilde olabilecek şeyleri mi uyduruyorlar yoksa fantastik şeyler de mi oluyor? Nedir, ne değildir kısaca...

Bir iki sezon oncesinde bir doktor arkadismla konusmustum %75 e varan dogruluk payi var demisti. Bugune kadar yapilmis en basarili tip dizisiymis

  • skywalkeremre  (22.02.12 20:17:50)
tıbbi danışmanları vardır heralde. milyonda 1'de olsa olabilecek şeyler olduğunu düşünüyorum.

  • sutlu nescafe  (22.02.12 20:18:39)
cogu extreme sendromlar ama zaten olayi o house un,kimsenin cözemedigi davalara bakiyor ve dolayisi ile cok nadir hastaliklar cikabiliyor.

ayrica emin olmamakla beraber cok büyük kisminin yasandigini düsünüyorum.
  • serabetan  (22.02.12 20:24:36)
yaşanmamıştır ama yaşanabilir.

her kurgusal yapım gibi.
  • gominist redar  (22.02.12 21:29:58)
martha'nın programına o dizinin danışman doktoru (muhtemelen ekibin başıdır herhalde tek değildir dizide) çıkmış ve hepsi gerçek ve mümkün olduğunca hatasız yapmaya çalışıyoruz demişti. bazı (bir) gazetede sonuçlanamamış hastalıklar vs gibi bir köşe varmış oradan başlamış herşey. tabi sonra nasıl ilerledi bilmiyorum.

  • ben smyrna  (22.02.12 21:34:35)
Yazarları arasında doktorlar var diye biliyorum. Gerçek çoğu.

  • alicia_dominica  (22.02.12 22:18:04)
özellikle ilk sezonlar öyleydi, ama şimdikilerde tam anlamıyla saçmalıyorlar diyebilirim.

bir de vakaların bulunmasını güçleştiren şey vakaların az görülmesi yanında house'un tanısal girişim yapmak yerine doğrudan tedaviye atlaması. sonra yan etkiler falanlar filanlar...

bir de çok çok az hastalık günler içinde böyle hızlı şekilde organları çökertiyor. we're out of time olayı pek olmuyor yani... acilde bile...
  • siradisi00  (23.02.12 08:17:34)