okulun uzadığı sene erasmusa gitmek

bir kaç sorum olacak naçizane.

3. sınıfım ama 2den bisürü ders var. haliyle uzadı okul.
*okulun uzadığı sene erasmusa gitme hakkım var mı?
*ya da seneye gitsem alttan ders var sayılacak 4 gözükeceğim için, alttan ders varken gidilebilir mi?
*hiybe çıkması için en azından kaç ortalama yapmak gerekir?
*bir de sıçtığımın okulu ingilizce sınavına bir daha almıyor. hazırlık geçme notuyla değerlendiriyor erasmus için. %50 hazırlık geçme sınav notu, %50 not ortalaması...o zamanlar 72yle geçmiştim hazırlığı, aynı sınava şimdi girsem 90dan aşağı almam. yasal bi hakkım var mıdır konuyla ilgili?

hangi okulda okuduğuna bağlı

  • estruda  (20.02.12 04:07:36)
okulunun erasmus sayfasına bak, gerekirse ofise gidip sor. ama genel olarak konuşmak gerekirse uzadıysa bile gidebilirsin.

  • hayley williams ile evlenecek genc  (20.02.12 06:37:23)
benim bildiğim son sene için 4.sınıflar böyle bir hak yok. ayrıca not ortalamasında da gitmeye engel teşkil edecek sınırlar var yani bizde 2,0 altındakileri erasmusa almıyolardı . (istanbul üniversitesinde )

  • kennym  (20.02.12 09:34:31)
iü adına konuşuyorum, dördüncü sınıfsanız bile gidebiliyorsunuz, hatta ing iktisat bölümünde zaten zorunlu derslerinizi dışarıda alamadığınız için ipe ipe uzuyor okul.

diğer sorularının cevapları hangi okulda okuduğuna bağlı estruda'nın da belirttiği gibi.
  • uyku inadim inat  (20.02.12 14:50:55)