Protein iceren besinler

selam dostlar,

bol protein iceren ve mümkün oldugu kadar izole, yani karbonhidrat ve yag acisindan zayif besinler nelerdir?

bir de bunlarin bir listesini besin degerlerini falan bulsam sükela ötesi olur.

simdiden cok tesekkürler.

ton balığı.
tavuk göğsü.
lor peyniri.
yumurta.
  • baldur2  (05.02.12 15:13:13)
baldura ek olarak; yeşim yapraklı sebzeler

  • neira  (05.02.12 15:13:55)
göz önünde bulundurman gereken bir baska nokta ise protein degerlerinin yanina vucudunun onlari ne kadar sentezleyebildigi.

bircok bitkisel besinlerdeki yanlis bilmiyorsam proteini insan vucudu düsük oranlarda sentezleyebiliyor.
  • serabetan  (05.02.12 15:18:02)
baklagilleri unutma sakın

  • seyirdefteri  (05.02.12 16:05:01)
bodyforumtr ye de bakmanı öneririm

  • madworld  (05.02.12 16:20:39)
yeşil mercimek yemeği.bundaki protein kırmızı ette yok.

  • ozdemirac7  (05.02.12 17:08:52)
bol protein yenmez, vücut onları sindiremez, proteinin yanında yağ da alman lazım. benim önerim peynir, kabak çekirdeği, ceviz başta olmak üzere tüm kuruyemişler. yumurta, ciğer ve tüm sakatatlar, kırmızı et.

  • joepiscopo  (05.02.12 18:34:47)