18 yaşındaki haliniz ve sonrası..

18 yaşındaki halinizle 22 yaşındaki haliniz arasında,

1) fiziksel(fizikselden kasıt yüzünüz)
2) mental(hayata bakış açısı, siyasi görüş vs vs)

özetle komple evrim geçirdiniz mi?

ne gibi değişiklikler oldu?

edit: illa 18 ve 22 yaş aralığının olmasına gerek yok.30 yaşında olan biriside görüşlerini paylaşırsa sevinirim.

1) sakallarım daha çok çıktı. daha çok bi şeye benzedim. daha az sivilce çıkıyor. ve genel anlamda o aptal ifadem yok.
2) genel anlamda çok farklı değilim. siyasi olarak değişiklikler oldu; daha ulusalcı, kemalist bi insanken şimdi kıçımla gülüyorum hepsine. dini inancım vardı, şimdi hristiyanlık, müslümanlık saçmasapan şeyler benim için.

not: 22 yaşındayım.
  • yazaryan  (09.01.12 18:47:38 ~ 18:48:14)
Şuan 21 yaşındayım. Dünya görüşüm, hayata bakış açım, insanlara bakışım, iş hayatına, üniversiteye yaklaşımım tamamen değişti. Bunun nedeni okuduğum kitaplar bendeki farkındalığımı arttırdı. 18 yaşında afedersin bilinçsiz birisiydim.

  • jayen  (09.01.12 18:47:44)
tam 22 yaşındayım cevaplayabilirim :)

1. fiziksel olarak saçlarımda önlerden doğru açılma başladı. spordan dolayı kaslı ve daha yapılı bir vücudum var artık.
2. 18 yaşındaki ben için imkansız olacak şekilde 2011 seçimlerinde mhp'ye oy verdim. 18 yaşında "aman kimse incinmesin gücenmesin" bakış açım varken şimdidaha gerçekçi bir insan oldum.
  • helmet  (09.01.12 18:49:27)
saçlarım azaldı, sakal yoktu hala yok. 2) 18 yaşında ergen cesaretine cehaletine sahiptim. 22 yaşında bunlarda azaldı.

  • mr fusion  (09.01.12 18:50:12)
1) değişmedi. hatta liseden bir arkadaşımla karşılaşmıştım da "ayy hiç değişmemişsiiiğn" demişti. ama o bayağı değişmişti. saç boyama, makyaj falan yoktu kızda ama çok değişmişti. halbuki; tipim falan değişmiştir herhalde diye düşünüyordum, çok bozulmuştum lafına.
2) değişti. üniversitenin etkisi belki de. bilemiyorum.

  • peren perengil  (09.01.12 18:55:35)
1. -sivilcelerim vardı, roaccutane kullandım geçti.
-10 kg verdim.
-onun dışında saçım, kaşım, yüzüm aynı. evrim geçirmedim.

2. özümde aynıydım o zaman da. tecrübesizlikten kaynaklanan mallıklarım vardı, ama attım üzerimden.

şimdi 23 yaşındayım.
  • 13  (09.01.12 18:57:27)
1-Çocuksu ifade, saflık gitti. Yaşlandım.
2-Ülkenin bir gün kalkınacağını gibi bir umudum varken artık böyle boş bir hayalim yok. Siyaset denen şeyin yalandan, ikiyüzlülükten, cep doldurmaktan ibaret olduğunu gördüm. Dinsiz oldum.

Not: 23 yaşındayım
  • almanyayenilincebizdeyeniksayildik  (09.01.12 19:01:26)
1) kilo aldım, yüzüme de yansıdı
2) bazen geri dönüp bakınca "ulan bunu ben mi yapmışım, helal" diyorum, bazen de "oha ne kadar salakmışım". iki yönlü bi değişimim var sanırım. arada geçen genel seçimlerin ikisinde de oy kullanmadığımı belirteyim.

  • ron dennis  (09.01.12 19:09:23)
21 yaşımdayım
fiziksel olarak,
-yüzüm hiç değişmedi
-göz altı çizgilerim ve morluklarım arttı. (mimarlık öğrencisi olmamdan dolayı.)
-2 kilo aldım. (51 den 53 e.) (gerçi verip verip geri alıyorum.)

mental olarak
-evlilik fikri bana tamamen uzakken (asla evlenmem, evlenmeden çocuk yaparım gibi fikirlerim vardı.) şimdi evliliğe ısındım gibi birşey oldu.
-siyasetle ilgilenmezdim, hala da ilgilenmiyorum, beni geriyor.
  • goldentitan  (09.01.12 19:36:47)
maalesef reflü sahibi oldum.
saçlarım biraz seyreldi.
spor yaptığımdan vücut biraz daha iyi.
depresyondaydım artık değilim,
umutsuzdum şimdi biraz umut var.
sevgilim yoktu hala yok.
kemalisttim şimdi daha liberal ve sosyal demokratım.
müslümanın önde gideniydim, şimdi ateistim.

valla müzmin saplık dışında her şey değişti.
  • zawisza  (09.01.12 23:04:13)
22 yaşındayım.

1) yüzümde çok bir değişiklik yok, minyon olduğumdan hala 18 yaşında gibi görünüyorum. tek değişiklik saçlarımın boya olması, kaşlarımın ince alınmış olması.

2) 18 yaşımdan farklıyım ama tam zıddı da değilim. bazı düşüncelerim çok sabitleşti. deizmden agnostikliğe geçiş yaptım. bazı konularda daha gerçekçiyim, bazılarında da daha hayalciyim.
  • boo ya moon  (10.01.12 12:36:02)