javascript yüzünden kafayi sıyırmak

ben bu javascript olayını tam çözemiyorum ya. güzel güzel kodları yerleştiriyorum (butonlarla ilgili diyelim mesela) ama butona basınca her defasında hata alıyorum. hatanın açıklaması da gelmiyor. nerde hata yaptığımı anlayamadığım için sıyırma seviyesine gelebiliyorum. bu javascript'i ben nasıl çözecem arkadaş? güzel güzel anlatan bir yerler var mı?

internet explorer da altta sari unlem isaretiyle hata yazan yere tiklarsaniz hatanin aciklamasi gelir.

  • artisnot  (04.01.12 06:27:58)
@artisnot

sadece hata var yazıyor orda
  • ermanen  (04.01.12 06:43:58)
yapistirin bir iki kodu buraya yardimci olmaya calisalim

  • artisnot  (04.01.12 12:05:23)
Tavsiyeler:

* Firebug arkadasinizdir, ona siki sarilin. getfirebug.com'dan Firebug'i kurun. Firefox'u acin, F12 tusuna basin. O acilan sey Firebug. Bir gelistirme araci.
* Alert yerine console.log("hede hodo") kullanin. Bu sekilde cagirdiginizda, hede hodo cumlesini Firebug'in konsoluna bastirir.
* Baslarda her satirdan sonra log yazdirabilirsiniz.
* Ilk gelistirme icin Internet Explorer pek yardimci olmaz. Firefox ya da Chrome'da gelistirin, sonra IE'de calismayan kisimlari acip duzeltirsiniz.
* Firebug demis miydim?
* Chrome kullaniyorsaniz, ctrl+shift+j yapin, Firebug benzeri bir arac cikacak, onun adi Chrome Developer Tools. Aynisi Safari'de de var.
* Surada Douglas Crockford'un videolari var: yuiblog.com Bunlari izleyin.
* Yine Douglas Crockford'un Javascript: The Good Parts diye bir kitabi var. Cok guzel bir kitaptir. Satin alin, bulunsun. Olmadi bir sekilde edinin iste.
* Soyle bir kitap daha var: eloquentjavascript.net Bunu da okuyabilirsiniz.
* Tutorial varken kitap okunur mu demeyin, Javascript diger dillerden biraz farkli bir dil. Temellerini bilmek cok cok faydali.
* Baslarda yolunuz bol miktarda jQuery ile kesicecek. jQuery bir Javascript kutuphanesi, yogun miktarda kullaniliyor. Ona sonra bakarsiniz, siz Javascript ogrenin.
* 1000. duyurunuzun serefine, beni bulun, isinize yarayacak arac gereci, gelistirme bicimini elimden geldigince anlatayim.
  • lightblue  (09.01.12 00:20:27 ~ 00:22:40)