Küçük Çocukların Korku Filminde Oynatılması ve Psikoloji

Birçok korku filminde de görüldüğü üzere küçük çocuklar oynatılıyor ve başrolde görüyoruz çoğunlukla. Bu çocukların psikolojisi etkilenmiyor mu? Belki set ortamı izlediğimizden değişik olabilir ama ne kadar değişik olabilir ki, bir de filmi izletmiyorlar mı bu çocuklara? "Ölüm fısıltısı"nı gördüm TV'de ordan geldi aklıma bu soru. Google'da da araştırdım bu arada ama sizden cevap almak istedim...

Edit: Bu arada bunun üzerinde sağlam link bulabilirseniz verebilirsiniz.. Türkçe sayfalardaki malum linklerden bahsetmiyorum tabi...

herhalde pediyatriste danışıyorlar veya yasal velisinden izin alıyorlar tam olarak bilmiyorum ayrıca canavarı veya katili oynayan kişi çocuklara içli dışlı oluyor Halloween 5 'nin kamera arkasını seyrederken öyle görünüyordu

  • submariner  (25.07.08 03:19:36)
sözlükte okumuştum. the shining filmindeki çocuk, film bitene kadar gerilim filminde oynadığını bilmiyormuş. kubrick özenle korumuş çocuğu.

  • kibritsuyu  (25.07.08 09:30:47)
Psikolojik durumlarının film sonrası nasıl olduğunu bilemiyorum ama bu çocuklara en güzel örneklerden biri sanırım the exorcist'in regan'ıdır. Kız içine şeytan giren (ya da kötü ruh diyelim) bir çocuğu oynadı daha nolsun. Bir de ettiği küfürlerin haddi hesabı yok, ben bilem bilmiyorum onca küfürü::S

  • sheeper  (25.07.08 14:36:35 ~ 14:37:16)