uyuyamıyorum!

bildiğin uyuyamıyorum. akşam 8-9 gibi deli uykum geliyor, utanmasam oturduğum yerde uyuyacağım ama saat 11-12 olunca uykudan eser yok, aksine uyumak da istemyor canım.

mesela sabah 8 gibi kalkmam lazım rahat toparlanıp evden çıkmak için (8.30'da çıkıcam) ama şu anda uykum yok. yatsam dönüp duruyorum. pişiyorum filan yastığı çevirmek de çare olmuyor. bir ara çok güzel uyuyordum, yattığım gibi. geçti gitti.

uyuduğumda da dinç uyanmıyorum hiç. yani kendi kendime uykumu almış halde gerine gerine uyanamadım çok zamandır. hep biraz daha uyusam, 10 dakika sonra kalksam filan diye yatmaya devam edip kendimi resmen yataktan kazıyorum.

alarm çalıyor, duyuyorum, gözümü açıp saati kontrol ediyorum. sonra erteleyip yatıyorum. bu erteleme saatlerce devam edebiliyor.eğer başka yerde alarm varsa kalkıp kapatıp yatıyorum filan.

napayım ben ya? odamı daha bir fazla mı havalandırayım? yastığıma lavanta yağı mı damlatayım? erken mi yatayım? yoga mı yapayım ne yapayım :(

---
uykum gelmeye başladı, her an duyuruyu terk edip yatağa uçabilirim. gün içinde duyuru mutlaka kontrol edilecektir.

süt içebiliyorsan ılık süt iç, bir de soğuk yatakta yatmayı dene. Yatağı ısıtıncaya kadar kendinden geçiyorsun (:

  • XILL  (23.12.11 02:00:53)
@XILL, sütü çok severim :) yatak ısınıyor 20-25 dk sonra ama ben hala uyumamış oluyorum :( sonra sıcak basıyo, yorganı atıyorum, sonra üşüyorum, örtüyorum terliyorum filan ahah

  • dasher  (23.12.11 02:10:18)
(: O zaman yorganı incelt biraz (: Bir de yastık bayağı önemli uyku konusunda. Sabah kalkınca dinlenmemiş oluyorsan, yastık seçimini bir daha gözden geçir derim. Hadi iyi uykular ben yatıyorum :D

  • XILL  (23.12.11 02:14:51)
www.dizimag.com şunu koy yatağa geç vur kafayı

  • yuto  (23.12.11 02:22:59)
Uykun geldiğinde uyu, sürekli bunu yap. Bir süre sonra düzene girer.

  • Saat1  (23.12.11 16:10:25)