Lotonun fişi var mı ve gerekli mi?

Loto oynayinca fis verilir mi ve bu daha sonra gerekli olabilir mi?

ayrıca bir fiş verilmez, tahmin kağıdınız verilir.

  • demcan  (17.12.11 22:50:19)
yani mesela kazandigimizda, bu tahmin kagidini oynadiginiza dair (tahmin kagidinin yaninda) fis istemezler degil mi?

ve butun ulkelerde boyle midir?
  • ermanen  (17.12.11 22:52:21)
diğer ülkeleri bilmiyorum ama türkiye'de istemezler.

zaten o tahmin kağıdının arkasında kazandığınızda uygulayacağınız prosedür hakkında açıklamaların yazması gerek.

yazmıyorsa, şu sayfada gerekli açıklamalar bulunuyor;
www.millipiyango.gov.tr
  • demcan  (17.12.11 22:56:45)
tahmin kağıdı var ya işte oynadıgınıza dair.tarih saat hepsi var onda.

  • Skey295  (17.12.11 22:57:41)
simdi kanada lotosunda biletin yaninda soyle birsey var:

Customer receipt (if ticket validated at retail)

bunu acaba kazandiktan sonra mi aliyoruz? anlamadim valla.
  • ermanen  (17.12.11 23:09:39)
dedektif ettin vallahi beni gece gece ama sanırım hangi lotoyu tutturduğunu biliyorum artık :)

www.olg.ca

burada yazanlara göre customer receipt dediğin şey, gidip de "ben paramı almaya geldim" dediğinde, adamın senin biletini makineye soktuğunda makineden çıkan, kazanacağın paranın üstünde yazdığı bir fiş. eğer ki o satıcıda vereceği para bedeli varsa sana zaten pat diye veriyor ama eğer o an üstünde yoksa sne gidip bu receipt'i kullanarak başka dükkandan alabiliyorsun paranı.

tutturabildim mi? (ben de istiyorum bir ikramiye, eğer tutturduysam)
  • demcan  (17.12.11 23:22:47 ~ 18.12.11 00:24:39)
cok sagol demcan

sanirim dedigin dogru olsa gerek. daha rakamlar cikmadi. tutarsa haber veririm :)

sitesinde bakmistim ama tam anlasilir bir aciklama bulamamistim. bir de loto konusunda cahilim biraz :)
  • ermanen  (17.12.11 23:25:02 ~ 23:25:47)