Böbrek taşı ağrısı

şu an karnımda inanılmaz bir sancı var. geçen sene gitmiştim doktora, böbrek taşı oluşmuş, su iç dedi, serum taktı yolladı. bir sene boyunca su içmeye ayrı bir özen göstermedim. doktora gidip serum yiyesim de yok. şu an şu sancıyı bastırmak için ne içer ne yerim? uyutmuyor da.

maalesef pek caresi yok böbrek tasi agrisinin...

cok agirsa düsebilme ihtimalide yakin,bi doktora görünün derim.

gecmis olsun...
  • serabetan  (08.12.11 21:28:12 ~ 21:28:31)
o ağrının çaresini bilmiyorum ama bol bol siyah çay içmeni öneririm. acayip idrar söktürücüdür. bira yanında halt etmiş

edit: bu arada dikkat ettimde karın yazmışsın. böbrek karında değil. gazın vardır aga sıcak kalorifere sırtını daya osur geçer. bide ağrı ara ara mı geliyor
  • neysene  (08.12.11 21:36:33 ~ 18.12.11 00:38:32)
Gilaburu suyu. Tabii bu şey taş düşürmeye yarıyor sanırsam. Kayseride bulunur ve net üzerinden alınabilecek yerler var sanırsam. Eğer netten bulamazsan, ben burdan (kayseri) satan bir yerden bilgi alırım senin için. Geçmiş olsun.

  • army14  (08.12.11 21:40:37)
taşı düşürmenin de idrar yollarını tıkayıp hastanelik etme riski var bu arada. taşın büyüklüğüne göre. tekrar doktora gitmek en mantıklısı.
ha yok ben bu riski göze alıyorum diyorsan eşkina balığının kafasındaki taş etkiliymiş.

  • 102030  (08.12.11 21:47:09)
kesinlikle acile git. çekmeye değmez. taş düşürdüm ve doktorum.

  • okuryazarchen  (08.12.11 21:50:29)
bol sıvı almanın düşen taşa bir etkisi yoktur. yeni taş oluşumunu önler.

idrar sökücü bi şeylerin de etkili olacağını sanmıyorum.

büyük bi taş ise ne olacak?

ayrıca taş olduğuna emin miyiz?

acile gidin.
  • drkiraz  (08.12.11 22:01:46)
karın derken neresi tam olarak? apandisit falan olmasın? Acile gitmekte fayda var her türlü taşsa bile o ağrı çekilecek şey değil be hocam.

  • rexex  (08.12.11 22:41:02)
böbrek taşı karında olmaz.
bol su içmene rağmen böbreğindeki bir taş bakarsın bir sene sonra 3cm'e çıkar, kontrol ettirmen gerek, benimki öyle oldu. sonunda da ameliyat olduk :)

  • dessy  (09.12.11 08:13:16)
böbrek taşı ağrısı belde olur. BT çekilmesi gerekiyor kesin teşhis için. geciktirmeden ürologa gitmelisin.

  • juanolujuan  (09.12.11 15:32:51)