Survival çanta...

Yine arkadaşla konuşurken bir survival pack de neler olabileceğini tartıştık. Bir de sizden fikir istiyorum.

Süre ve para sınırı olmadığını farz ederek, post-apokaliptik döneme hazır bir çanta yapsanız ne koyardınız içine?

Yalnız bu bir çanta; iki kavanoz nutella bir şişe uludağ limonata diyene ağır konuşurum; aynı şekilde bi rail-gun yeter hocu diyenin de ağzına vururum. Evet! :)))

çok amaçlı bi victorinox çakı. uzun süre dayanan bolca pil, radyo, ilk yardım kiti, güzel bir fener, kibrit, casio protrek saat (ısıyı, yüksekliği ve yönü bilebilmek için), hazır ve çabuk bayatlamayan gıdalar, eldiven, bot, güneş gözlüğü, sağlam gore tex bi mont, termal içlik, sağlam dağcı ipi 3-5 metre, uydu telefonu.

  • rentts  (29.11.11 12:54:50)
tabii ki hakem düdüğü ve parlak turuncu giyisiler veya bayraklar.

www.amazon.com

bu radyo pil gerektirmiyo, kurma kolunu kuruyon yani enerjiyi mekanik olarak sen üretiyon ve dinliyon.
  • compadrito  (29.11.11 12:57:47)
uyku tulumu yada termal çadır
konserve yiyecek
gprs
antibiyotik ve dezenfektan
survive edecek olan kadınsa hjyenik ped ve çikolata :)
  • halanne  (29.11.11 13:08:37)
su.

  • kibritsuyu  (29.11.11 13:12:16 ~ 13:12:29)
bi top sicim (keten bazlı sert ip, uçurtmalarda fln kullanılan) ve isim+tel+kan grubu fln yazan asker künyesi gibi bişi

  • jimicik  (29.11.11 13:25:30)
aynayi unutmayin. sinyal icin gerekli. ates yakmak icin de kullanabilirsiniz. kamuflaj icin de.

disaridayken uygun havada su kaynatabilmek icin termoslar var, alti yarim acik. cali cirpiyi koyup atesi dipten yakip ustteki suyu isitabiliosunuz. o termoslardan koyardim bi tane. en azindan temiz su olur kaynatinca.

isvicre cakisi elzem.
ilk yardim kiti de.

pile ihtiyac duymayan bir fener ve radyo. telsiz de eklenebilir listeye, bulacaginiz muhtemel survivor'larla ekip olusturursaniz haberlesmek icin.

pusula.

su gecirmez bir canta/poset gibi birsey. dalmaniz gerekirse bari onemli seyler kuru kalsin.

halat kesinlikle lazim.

olta/cengel. balik tutmak gerekebilir.

bi tane kulp. handle dediklerinden. herhangi bir kabi tencere gibi kullanmak icin.

eger mumkunse bir de elektrikci banti ve paket banti. genis olanlardan.
  • yandim sevket  (29.11.11 13:59:06)
benim fotoğraf çantasının altında bulunanları sayayım :)
9 volt 310 mA güneş paneli
6 volt 1.3 mA kuru akü
çok amaçlı pense çakı,
saat, pusula, 20 metre statik ip, 10 metre saç lastiği, aluminyum bant, misina
10 metre kare şemsiye kumaşı.
1 paket jumbo boy çöp torması.
  • thebug  (29.11.11 15:02:39)
post apokaliptik deyince benim aklıma bunlar geldi;
t3.gstatic.com
www.thecrossbowstore.com
www.gunblast.com
static.howstuffworks.com
blog.goingprepared.com ( ateş yakma kiti oluyor )
uncrate.com
www.gerbergear.com
  • toshiro  (29.11.11 15:54:15)