Tenis Topu Seçmek

1. Tenis maçlarında tenisçilere 3 tane top atıyorlar, tenisçi içinden seçiyor bunların, neye göre seçiyor?

2. Maçlarda hep sıfır top mu kullanılıyor?

Toplar zamanla hava kaybedip yumuşuyor, ona göre istedikleri sertlikte olanını seçiyor olabilirler belki. Ama bence daha çok psikolojiktir, penaltı atan futbolcunun vurmadan önce gidip topu düzeltmesi gibi bir şey...

  • crown  (07.07.08 23:26:02)
yapanlar genelde vakit gecirmek, gecen sure icinde de konsantrasyon tazelemek icin yapiyorlar, ama seceni de vardir illaki. 2 top alip direk servis atan tenisciler de epey fazla.

sifir top kullaniliyor, evet. set aralarinda falan da degistiriyorlar toplari.
  • coldbound  (07.07.08 23:53:23 ~ 23:54:39)
ilk 7 oyundan sonra top değiştirilir. bundan sonra ise her 9 oyundan sonra değiştirilir toplar.
(ilk baştakinin 9 değil 7 oyun olmasının sebebi, 5 dklık ısınma süresinde de top kullanılıyor olması)

  • kimi raikkonen  (08.07.08 00:01:48)
hocam ilk soruyu ben sorcaktım ama tamamen alışkanlık başka da bir şey değil bence. hani sporda olmazsa olmaz hareketler vardır ya, mesela baskette serbest atıştan önce topu defalarca sektirmek gibi. dikkat edersen zaten 3 topu da incelemiyolar baktıkları ilkini atıyolar kenara:)

  • baldur  (08.07.08 00:11:58)
yamulanı da oluyor.

  • bryan fury  (08.07.08 01:08:48)
söbe olup olmadigina bakiyorlar. (sirf yillar sonra su kelimeyi kullanmak icin yazdim)

  • sethi  (08.07.08 01:21:33)
biraz da psikolojik.

  • karapolisnas  (08.07.08 12:00:31)
o değil de serviste kullanmadıkları top bazen cepte mayo içinde filan kalıyo. nasıl oynuyorlar öyle rahatsız

  • zenikididehupest  (10.07.08 19:07:01)
2 top almak mecburi degıldır ama 2.servis ıcın tutuolar ceplerinde ayrıca rahatsızlık falanda vermiyor.hemen cıkarıp atıon...

  • charliee  (06.07.09 05:03:36)