Ağrı kesici

Diş ağrısını kesmem için birşeyler lazım,

14.30 da majezik aldım kesti, dişçiye gittim, 17.30 da operasyon için morfin vurdu zaten ağrı yoktu o sırada ağzım 22.30 a kadar uyuştu.

23 gibi de apranax fort aldım doktorun verdiği 12 saatte bir alabilirmişim daha sık almam birşey değiştirmezmiş.

Sorun şu ki, dişim eşşek gibi ağrıyor ve uyuyamayacam muhtemelen, yarın iş başı, sanki apranax değil de şeker aldım, bana mısın demedi.

Ağrıdan delirip üstüne majezik alasım var ama geberir miyim bilemedim, bu durumda ne yapabilirim?

arveles adlı ağrıkesicinin diğerlerine göre çok daha hızlı ve fazla etki ettiğini gördüm. ama bu bünyeye bağlı birşey de olabilir.

  • orpheus  (09.11.11 23:04:30)
majezik bünyede süper etki yaratıyor ama şu durumda bünyeye geçen saatlerde bu kadar ağrı kesici yüklenmişken art arda ikinciyi almak keser mi bilmiyorum

  • bonjurkes  (09.11.11 23:05:26)
23 de apranax fort aldım üstüne başka bir ağrı kesici alabilir miyim ki?

  • bonjurkes  (09.11.11 23:08:14)
arveles mideye dokunmayan bir ağrı kesici ama bende mesela bir işe yaramıyor.
majezik gayet iyi bir ağrı kesicidir, apranax da onun küçük kardeşidir...
2 majezikle uzun uzun kusmuşluğum da var, üstüste alman pek işe yaramayacaktır bence...
bugünü mecburen ağrılı geçirip, yarın majezikle devam etmeni öneririm.
  • purkinje  (09.11.11 23:09:45)
kafamı duvara vursam ağrı geçer mi? diş kökünde enfeksiyon varmış, şerefsiz bi günde deli ağrı yaptı, uyuyamam bu ağrıyla.

Acilde birşeyler çakarlar mı ki? morfin falan?
  • bonjurkes  (09.11.11 23:11:16)
dişinol sıksan dişine

www.eksisozluk.com oku ama bi
  • saz@n  (09.11.11 23:11:18 ~ 23:12:59)
dişinol yok, yakında nöbetçi eczane de yok,

elimde : majezik, advil, apranax fort ve ponstan forte var
  • bonjurkes  (09.11.11 23:14:57)
arveles icin "mideye dokunmayan agri kesici" denmis ama midende herhangi bir rahatsizlik varsa sancidan kivrandirir seni. bi majezik daha agir gelebilir. dolorex'e ne dersin? bende ise yariyodu.

  • King Raptor  (09.11.11 23:16:09)
ilaç kutusuna tekrar bakmayayım, benim sadık dostum majezikti ama şu durumda içmeli miyim bilemedim. Hepsini karıştırıp içicem o derece kulağım zonkluyor lanet ağrıdan

  • bonjurkes  (09.11.11 23:19:27)
geçenlerde yaşadığım bir başağrısı olayından hafif aç karınla majezikle kurtulmaya çalıştıktan sonra kendimi, mide özsuyumu tuvalete istemsiz kasılmalar eşliğinde kusarken bulmuştum. herhalde o anımı suyu sıkılmak için burulan pamuklu bir tişört olarak niteleyebilirim. majeziğin mideye verdiği ayarı küçümseme. bacakları çakmakla ateşe verilmiş böcek gibi kıvranırsın tuvaletin kalebodurunda.

  • sormaya geldim  (09.11.11 23:29:40 ~ 23:32:03)
arkadaşım acile git de ağrı kesici iğne vursunlar yoksa o ağrı geçmez çabuk ol acile git antibiyotik kullanıyosundur zaten eeğer kullanmıyosan o ağrı geçmez

  • akal  (09.11.11 23:38:46)
Geçmiş olsun, Allah sabır versin. Ağzında ılık su tutarsan bir nebze iyi gelebilir. Apranax ise çok sağlam bir ağrı kesicidir, uyuşturması lazım. Doktorun dediğinin dışına çıkma. Minimum miktarda ağrı kesici kullan ki ağrı kesiciye direnç oluşmasın.

  • karlmarx  (10.11.11 01:10:37)
cod liver oil iç.

  • joepiscopo  (10.11.11 09:37:18)