evde fare gordum

bu aksam copten gelen sesler uzerine fark ettim. en az 2 tane var. herifler evi mesken bellemis takiliyorlar resmen. koridorda falan karşılaşıyoruz, utanmasa selam verecek.

en hızlı nasıl kurtulurum bunlardan? bir de aksam nasil uyuyacagim :)

biz zehir mehir denedik bana mısın demedi. en çok gezindiği yerde zemine sabitlediğiniz bir kartona bolca yapıştırıcı sürün bizdeki bu tuzağa düştü. başkası işe yaramadı

  • niye ama  (28.10.11 00:31:50)
valla ben öldürme yanlısı olmadığım için şu kutu kapanlardan almıştım. 5 dk geçmedi yakalandı. saldım çayıra.

  • kediebesi  (28.10.11 00:33:51)
dikkatli olun kulağınızı kemirmesinler :)

  • hıkmıkzık  (28.10.11 00:35:03)
filmlerdeki gibi kapan ve peynir kullanarak halledebilirsiniz, denemiştik ve işe de yaramıştı.

  • iste o kavunici balik  (28.10.11 00:35:04)
küçükken hatırlıyorum, biz de kartonlara yapıştırıcı sürer bırakırdık.

  • uykuyastığı  (28.10.11 00:35:14)
terlıkle gebert:)

  • cmr_sa  (28.10.11 00:37:29)
sakın zehir verme. zehirlenir ölür sağda solda, bulamazsan kokusu çok pis olur.

en güzeli kartona yapıştırıcı dök, az da peynir koy üstüne-ama elini sürme kokuyu alıp gelmiyor o zaman- kontrol edersin.2-3 yere koy yakalarsın zaten.
  • al basmadan donu var  (28.10.11 00:41:40)
eğer ufak fare değilde sıçansa yapışkan bir işe yaramıyor bi de sonra öğrenip yapışmadan diğer tuzaklardaki peynirleri yiyor çakallar :) kutu kapan olayı güzel, zaten vursanda ölmüyo sıçan şerefsizleri.

  • r_u_h  (28.10.11 00:52:26)
bi tane kedi getir eve o yakalar yer.

  • vakumlu  (28.10.11 00:57:54)
bu kutu kapan dedigimiz olay nasil bir sey, nerelerde buluyoruz? ben de zor durumda kalmadikca oldurme taraftari degilim, en mantiklisi o gibi gozuktu.

fareler kucuk neyseki ama cok gerildim :) bu aksam bana uyku yok...
  • perkele  (28.10.11 01:09:06)
yanına gelmelerini istemiyosan başka uzak bir yere onlar için yiyecek koy.
kutu kapan baya kutu işte. ben nalburdan almıştım. kendileri elde yapmıştı. sanki koçtaş vb gibi yerlerde de gördüydüm.

  • kediebesi  (28.10.11 01:15:54 ~ 01:16:21)
  • wampex  (28.10.11 01:48:21)
kimbilir anası babası hangi yatağın yada çekyatın altındadır.

kapıyı aç apartmandan çıksınlar :)
  • memetooo  (28.10.11 02:19:17)
ben kedimi salmıştım peşine. yakalayınca da elinden almıştım hayvancığı. yaralanmamıştı bile. sapasağlamdı. sora bi daha görmedik. kaçtı gitti yavrucak evden. bi tür "olm kedi var burda. gachayım." durumuydu. ama hala üzülürüm. hava baya soğuktu. dışarda yaşayabildi mi acaba?

meraklısına not: ölüsünü falan bulmadık. ayrıca kedinin patisinden aldığımda gayet sağlıklı ve canlıydı. çiziği dahi yoktu.
  • kedili madam  (28.10.11 11:30:40)