Türk Sanat Müziği Sorusu

Aileme yol için mp3 listesi hazırlayacağım. Tek istekleri Türk Sanat Müziği olması. Lakin ben pek bilmem o tarzı. Bana şöyle yolda baymayacak hareketli birkaç Türk Sanat Müziği şarkısı önerebilir misiniz? Şimdiden teşekkürler..

(DİKKAT! Anket değildir..)

elinizdekilere bağlı aslında, altın şarkılar tarzı bir şeyler mi var elinizde?

  • kanuniye  (23.06.08 19:06:03)
sevil de sevme, bir yangının külünü, gizli aşk, bekledim de gelmedin, kalamış, seni ben ellerin olsun die mi sevdim, ben gamlı hazan, biz çamlıcanın üç gülüyüz, buruk acı, gel gönlümü yerden yere, gitmek mi zor kalmak mı, gölgesinde mevsimler, son mektup, şarkılar seni söyler..
ilk anda aklıma gelen ve populer olanlar bunlar. umarım işini görür.

  • tarrega  (23.06.08 19:30:05)
@kanuniye: Hiçbirşey yok elimde, şu an yazılanları bulup indirmeyi planlıyordum..
@tarrega: Teşekkürler..

  • te cetveli dyr  (23.06.08 19:30:13 ~ 19:31:12)
sazlar calinir, bir fincan kahve olsa, ada sahillerinde, benim güzel manolyam, muhabbet bagina girdim, vardar ovasi, yar saclarin, hatirla ey peri, yemeni baglamis, arabaya tas koydum, vs vs.

cogunu tas plak albümlerinde bulabilirsin. bulamazsan rapide seydebilirim.
  • nussschnecke  (23.06.08 20:11:05 ~ 20:41:41)
@nussschnecke: teşekkürler, yasa dışı iş yaptırmayalım sen de ceza yeme :D
ben bulurum galiba heralde sanırsam..

  • te cetveli dyr  (23.06.08 20:41:25)
o vakit,kendi ekstralarımızda çaldığımız listeyi veriyim :)türkçe karakter için uzgunum.

13.Aþkýn Kanunu - Kanuni S.Öktem
.Ankara Koþmasý (Sayfa-1) (Sayfa-2)
16.Muhabbet Baðýna Girdim Bu Gece - Sadettin Kaynak
19.Adalardan Bir Yar Gelir Bizlere - Yesari Asým Arsoy
20.Yürü Dilber Yürü
21.Sarý Kordelam Sarý - Malatyalý Fahri
23.Yar Saçlarýn Lüle Lüle - Yesari Asým Arsoy
40.Penceremin Perdesini - Muhlis Sabahattin Bey
41.Gönül Penceresinden Ansýzýn Bakýp Geçtin (Sayfa-1) (Sayfa-2)- Muzaffer Ýlkar
43.Tel Tel Taradým Zülfünü - Sadettin Kaynak
51.Pencere Açýldý Bilal Oðlan
82.Erkilet Güzeli Baðlar Bozuyor
367.Ada Sahillerinde Bekliyorum
17.Sazlar Çalýnýr Çamlýcanýn Bahçelerinde - Yesari Asým arsoy
9.Ýçin Ýçin Yanýyor - Þekip Ayhan Özýþýk
16.Arým Balým Peteðim - Ýsmet Nedim
17.Artýk Sevmeyeceðim - Suat Sayýn
22.Ankara Rüzðarý - Gündoðdu Duran
59.Dudaklarýmda Arzu (Sayfa-1) (Sayfa-2) - Kutlu Payaslý
25.Aman Avcý Vurma Beni
40.Aþkým Bahardý - Yýldýrým Gürses
213.Gizli Aþk Bu - Zeynettin Maraþ
270.Hatýrla Sevgili - Muhlis Sabahattin Ezgi
305.Kadýköylü Kýz (Sayfa-1) (Sayfa-2) - Refik Fersan
317.Katibim
321.Kýz Sen Ýstanbulun Neresindensin
  • kanuniye  (23.06.08 21:10:47)
yol sarkisi olacagi icin cok yavas olmamasini onerecegim sarkilarin. sarki ismi icin de muazzez ersoy suruyle soyledi ya, iste onun albumlerinden sarki isimleri alip, baskalarinin yorumlariyla edinebilirsin. zevk renk ama ruhsuz soyler o kadin.

  • pyro clustic flow  (24.06.08 18:46:29)