doğalgaz hk

hayatıma yeni giren bir teknoloji. iyi güzel yaktık biz bunu ortam ısındı fakat ekonomik kullanım ile ilgili herkes farklı akıl veriyo kafama takıldı bu durum. öncelikle şehir izmirabartılı bir soğukluk yok.

nasıl kullanmalıyız? gün içerisinde evde insan var yanmasını istiyoruz. ama gece kapatmak mı yoksa kısmak mı daha ekonomik bilemedim. içerideki soğuk suyu ısıtırken daha fazla güç harcadığı için mantıksız oluyor dediler ama sürekli açık kalırsa da ay sonunda boru gibi bir faturam olmasın? gözlemleriniz doğrultusunda tavsiye bekliyorum

evde olmadığınız zamanlarda bile minimumda tutmanızı tavsiye ederim. kapatıp açmak daha fazla girmesine sebep oluyor genelde. biz geçen sene 24 saatin en az 15-16 saati (belki daha fazla) minimumda, eve yeni girince de çok açarak kullandık çok az geliyordu. Artık o kadar çok zam yapıyorlar ki az gelmesi diye bir şey pek yok, çok aşırı gelmemesi var :=)

  • only alcoholica  (19.10.11 02:12:49)
peki bu formülle aylık ne kadar ödüyorsunuz?

  • tai  (19.10.11 02:20:53)
7 yıl doğalgaz kullandım. Bu konuda doktora tezi yazsam yeridir. Evi uzun süre kullanmama dışında asla kapatmayın. Min.da kalsın ama kapatmayın. Eve geldiğinizde 5 dakika harlasanız bütün akşam sıcacık olur içerisi. Mühim olan yalıtımı iyi sağlayabilmek. Peteklerin önü ve üzeri hep açık olsun. Gerçi ben çorap kuruturdum üzerinde ama siz yapmayın. peteklerin havasını sıklıkla kontrol edin. camlarınız pimapen değilse süngerli koruma sağlayın. mobilyalarınızı ısının dağılımını engellemeyecek şekilde düzenleyin.

  • bitter cikolata  (19.10.11 09:01:00)