Meyve kabuğu

Bütün meyveler kabuğuyla yenilebilir mi?

Hayvanlar yiyor mesela, meyvenin kabuğunu soyan hayvan var mı hiç? (bunu ciddi sordum)

hindistan cevizi kadar sert olanları hariç tutuyorum tabi :)

pek tabiki yenir..
ama acı yahu, yani yenmiyorsa bir mantığı varmış diyorsun tadına

bide kardeşim kiwiyi kabuğuyla yer mesela, öyle seviyormuş
  • demlikposet  (18.06.08 01:59:43)
kesinlikle yenilir. vitamini kabuğunda bir kere :) bazı insanlar var ki şeftaliyi, elmayı kabuğunu soyarak yiyorlar. şahsen bu kişiler beni derinden yaralıyor.

  • deckard  (18.06.08 02:08:40 ~ 02:09:26)
Maymunlar muzu soyup da yiyor sizin de bildiğiniz üzere. Başka örnekleri de olabilir fakat soymuyorlarsa ellerini kullanmakta yeterince yetenekli olmamaları bunun sebebidir sanırım. Bir diğer sebep de henüz bıçağı icat etmemiş olmaları olabilir. Hep beraber düşünelim.

  • paranormal  (18.06.08 02:13:38)
Belgesellerde gördüğüm kadarıyla soymadan yiyorlardı maymunlar ama her türü öyle mi bilmiyorum, eğitilmiş olanlar mı soyuyor acaba.. Meyveyi yıkayan maymunu da gördüm belgeselde, evet akıllı hayvanlar bıçağı da kullanırlar belki...

  • ermanen  (18.06.08 02:33:05)
sanırım hayvanlar ile insanların tat duyuları farklı oldugu için soyarak yıyoruz..
hadi sıkıyosa ananası kabuguyla yiyin :) o deılde ananas meyve mi sebze mi ?

  • isott  (18.06.08 02:44:52)
Ananas meyve tabiki

  • ermanen  (18.06.08 02:49:15)
inek de karpuz kabuklarını yiyebiliyor katır katır mesela. hep canım çeker izlerken. zaten gevis getiren hayvanlarda bu tür şeyleri sindirim bu sayede oluyor.

onun dışında yılan bir yumurtayı yuttugunda kabugunu kusuyor. sindiremedigi şeyi kusarlar kısaca. belli bir süre sonra onu sindirir hale de gelebilirler. doğa bu.
  • nihilanth  (18.06.08 03:09:34 ~ 03:10:41)