Taksitli kredi kartı harcaması sorusu

Gittim, şu meşhur telefonumu aldım, finansbank kartım ile, adama dedim 12 taksit yap yeğen, o kastı bilgisayardan pos falan birşeyler uğraştı, sonra pos makinasından kartı çekti, ben 12 taksit yaptım dedi, okey dedik, şifreyi girdik, slipte 6 taksit yazdı, o 12 olarak gözükecek ekstrende dedi, tamam dedik.

Üzerinden 2 gün geçti, aynı gün bankayı aradım işlemi göremediler, bugün bankayı aradım, o işlem 6 taksit gözüküyor dedi. Bu durumda ne yapacam dedim, dükkanla konuşacaksınız dedi telefonda kadın.

Şimcik bu durumda, dükkan sahibi ne yapabilir? Telefonla arayıp yanına gidecem, o muhtemelen ya salağa yatacak ya da harbi bilmiyor olacak ama, bu durumda taksit olayını firma nasıl düzeltebilir? Ona göre fikir söylerseniz ben de adama, böyle yap abi diyebileyim.

Bilgisi olan?

Bence adam yanlış işlem yapmış ama bozuntuya vermemiş. Satışı iptal edip yeni satış yapacak.

  • ataturkiye  (07.10.11 21:32:58)
peki bunu işlemin üstünden 3 gün geçtiği halde yapabiliyor mu? Gün sonu yapmadan aynı pos cihazı ile işlem iptal edilebiliyor diye biliyorum ama, üzerinden 2 gün geçti, yarın da 3 olacak

  • bonjurkes  (07.10.11 21:34:07)
Edilebilir. 30 gün iade şeysi neye yarayacak o zaman :)

  • ataturkiye  (07.10.11 21:39:38)