Yemek yeme saatleriniz ve spor yapma saatleriniz

Gün içerisinde;

1. ne zamanları yemek yiyorsunuz,
2. ne kadar miktarlarda (az doyurucu, çok doyurucu vb. gibi)
3. ve kaç öğün?

Spor yapıyorsanız;
4. hangi zamanda,
5. ne sporu
6. hangi öğünler arasında
7. ve yemek öğünlerinden kaç saat arayla yapıyorsunuz?

tüm soruları net cevaplayamıycam çünkü karışık düzenim. ama spor (yani yoga) yapacaksam bi buçuk iki saat öncesinden bişi yemiyorum. ama mesela yemek yiyip bi 15 dk sonra yürüyüş yapıyorum.

  • kediebesi  (03.10.11 23:31:41)
ağır spor yapacaksam en az 1-2 saat önce yemek yiyom

günde 3 ana aralarda aburcubur fındık fıstık

fitness bilardo koşu masa tenisi yüzme

düzen yok kanka
  • technicalte  (03.10.11 23:34:51)
acıktığım zaman yiyorum öyle belirli bi saatim yok işten dolayı da bos buldugum vakıtler olur genelde.
açlığıma göre miktar da değişir doymaya çalışırım yani.
2 öğün yerim kahvaltı ya da öğle yemegi bi de aksam.

sporla hiç işim yok :/
  • i just shot a man down  (03.10.11 23:36:02)
1. sabah-öğle-akşam
2. midenin hepsini doldurmayacak kadar.
3. 3 öğün + 2 ara öğün.

4. akşamüstü mesaiden sonra.
5. yüzme, bisiklet, p90x
6. öğle akşam arasında
7. akşam yemeğinden hemen önce.
8. cevaplar idealdir, herhangi bir kişiyi temsil etmemektedir.
9. duyuru kitlesinde, düzgün beslenip, düzgün spor yapanların bu duyuruyu görme ihtimalini düşük görüyorum. çoğunluk acıkınca hesabı, spor ise hak getire :)
  • bykush  (03.10.11 23:37:52 ~ 23:38:08)
6.40 kahvaltı
8.40 cay, atıştırmalık (doyurmaktan çok uzakta)
10.40 ara öğün (1-2 kuru meyve ya da badem/ceviz/fındık) (doyurmaktan uzakta)
12.40 öğle yemeği (günüm rezil geçmediyse salata/ızgara+meyve) (doyurucu)
16.40 ara öğün (genelde 1 elma ya da yarım muz) (az doyurucu)
17.40-19.15 spor (cardio+ağırlık, yoga, pilates) (yani haftada 3 gün)

spor yapmışsam akşama bir şey yiyemiyorum zaten, yiyecek halim kalmıyor genelde.
  • kayranin kedisi  (03.10.11 23:53:48)
spor:
akşam 7-9 civarı yapıyorum
programım zaman zaman değişiyor, ama haftada 3 gün kardiyo (genelde koşu, koşamadığım dönemlerde spinning) kardiyo dışında da dönem dönem bin türlü sporu denedim.
spordan 1 saat önce karbonhidrat+proteinli küçük bir şeyler, spordan hemen sonra yine karbonhidrat+proteinli bişeyler
  • turkuazz  (04.10.11 01:47:22)
1- kahvaltı, sabah arası, öğle,ara öğün, bir daha ara öğün, akşam yemeği, yatmadan önce meyve veya süt.
2- ana öğünler doyurucu diğerleri ufak tefek şeyler
3- işte 6-7
4- cuma-cumartesi bazen pazar
5- eliptik bisiklet+ koşu bandı
6/7- öğle yemeğinden 1 saat sonra sporu bitirip eve gidince yine ufak bir şeyler yiyorum.
  • miss antartika  (04.10.11 10:28:57)