fişe takılınca patlayan bilgisayar

az önce böyle bir şey yaşadım. ev taşıdık ve bilgisayarı tekrar bağlayınca çat diye bir ses geldi ve sigorta attı. şu an bilgisayar çalışmıyor. power supply kesin gitmiştir ama ana kartın yanmış olma ihtimali nedir sizce?? veya başka bir şey (ram hdd ekran kartı) zarar görmüş olabilir mi?

power ucmustur. digerleri saglamdir.

* digerlerinin durumunu ogrenmek icin yeni bir power alip denemek gerek.
  • that was just a dream  (26.09.11 11:09:19 ~ 11:10:16)
aynı şey benimde başıma gelmişti anakartım da yanmıştı sonra çöpe attım içini karartmak istemezdim :D ama öyle :D ram hard disk ekran kartı fln genelde yanmıyo ama anakartın yandıysa ve eski ise at çöpe :D

  • semson  (26.09.11 11:36:13)
eğer devre korumasız dandik power ise her şeyi tek tek yada topluca bozabilir belli olmaz, işlemci yakan power de gördüm hiç yakmayanda, komple yanda

  • korg  (26.09.11 11:36:53)
2 kere başıma geldi, ilkinde güç kaynağı yandı, yanında ana kartı da götürdü.

ikincisinde güç kaynağım yandı, yanında anakartı götürdü, ama bu sefer usb'den bağlı olan jtag ekipmanımı da yakıp canıma okudu.

Şansına kalmış ama pek ümitlenme derim.
  • kimlanbu  (26.09.11 12:06:28)