dizüstü bilgisayar, ne alsam?

sevgili abilerim, ablalarım ve de kardeşlerim.

bir dizüstü bilgisayar almak üzereyim lakin henüz hangi marka olması gerektiği konusunda karar veremedim. biraz yardımcı olursanınz çok sevineceğim.

i7 işmecisi olacak, en az 1gb nvidia ekran kartı olacak, en az 4gb rami olacak şekilde bu özelliklere uyan en kaliteli bilgisayar hangisidir?

fiyatı 2500 liranın altında olursa ancak alabilirim.

şimdiden teşekkürler.

Toshiba al uzun zaman kullanmayı hedefliyorsan. casper'dan uzak dur. Toshiba modellerine odaklanmanı öneririm fiyatları da makuldür. Birde monster falan vardı toplama leptop onunla alakalı bizzat tecrübem olmadı ama her parcanın ayrı garantisi oldugundan şiddetle tavsiye ediyorlardı

  • taqster  (18.09.11 14:24:14)
toshiba i7'yi takınca fiyat olarak uçuyor hocam. maalesef param yetmiyor ona.

  • sansar111x  (18.09.11 14:26:52)
hp, hp-compaq çok kötüleniyor ama son arge çalışmaları işe yaramış gibi.

sözlükçü popülist ergenlerin lafıyla marka alacaksan illa ki "sony vaio" öneririm.
  • alpkartal  (18.09.11 14:28:47)
hp ve Türk malları (casper, exper v.s) hariç her biri olur, örn: asus, toshiba, sony belki lg yada acer

  • korg  (18.09.11 14:30:04)
acer ve hp ısınma sorunlu deniyor. arkadaşım i7 exper kullanıyor çok memnun, ısınma sorunu yok diyor. onun dışında casper falan pek önerilmiyor.
dell kalite-fiyat açısından en uygun gibi. asus da iyi ama fiyatları biraz daha yüksek. toshibe hakkında bilgim yok. packard bell de fiyatları iyi ama ürünleri hakkında bilgim yok.
ekran kartı olarak en az gt540m olmasına dikkat et. 520m vs. alma sakın. 1500lerde başlıyor gt540lar, daha iyisini de bulaiblirsin tabi 2500e.
  • copadam  (18.09.11 14:33:09)
sağol copadam. dikkat ederim ona.

  • sansar111x  (18.09.11 14:34:55)
dostum kesinliklikle monster al o fiyata en saglam pc yi onlar yapıyor.www.monsternotebook.com.tr hatta surdan bak indirim yapmıslar.bütün yeni oyunları oynarsın.teknik servis kaliteside çok iyi ayrıca içindeki ekran kartını ileriki senelerde değiştirebiliyosun.16 gb a kadar ram takviyesi de var.ısınma sorunu minimum.kesinlikle tavsiye ederim

  • orixim  (18.09.11 14:42:16)
orixim kardeş ben 2500'ü zor yetiştiriyorum. onlar bir de linux veriyorlar. oyun oynaycak adamın linux işine yaramaz ki. win7 için ayrı para.

  • sansar111x  (18.09.11 14:46:47)
en az 1 gb ekran kartı demişsin ama cihazlarınd %90 ında 1 gb lık ekran kartı var. Üst seviyelerde tabi

Dell i yine tavsiye ederim.

www.vatanbilgisayar.com

Burada görebilirsin, 2500 ün altında çok fazla cihaz yok.

www.vatanbilgisayar.com

Çok da açık belirteyim, evde xps var, işyerinde şu cihazın i3 lüsünü kullanıyorum ama gayet plastik ve dandik izlenimi veriyor. Cihazı almadan önce git gör ama dediğim gibi ben bu cihazın i3 halini kullandığımda bu ne böyle plastik kasa demiştim.

Toshiba abartı pahalı, hp yi boşver, asusa bakabilirsin ama asus kasaları da genelde plastik.
  • bonjurkes  (18.09.11 14:46:49)
(git: 303089)

  • that was just a dream  (18.09.11 14:46:58)
  • rentts  (18.09.11 14:48:09)
dell kaldı asus kaldı.
bunlar arasında bi karar vercem gibi görünüyor.

  • sansar111x  (18.09.11 14:55:21)
hp dv6 var 6770 ekran kartlı hb da 1900, başka nerde ne kadar bilmiyorum...

ama o ekran kartı çok çok iyi, üstelik corei7 li
  • nucleon  (18.09.11 15:08:33)
i7 işlemcili 2500 liradan ucuz biraz zor açıkçası. vardır da, diğer beklentilerini karşılamaz. asus, samsung, toshiba ve sony tercih edeceğin markalar olsun. bunların arasından benim bildiğim en iyi teknik servis ve müşteri desteği asusta. sony arada bir güzel kampanyalar yapıyor onları takip edebilirsin. hp, casper ve lenovodan uzak dur ama mutlaka :)

  • auxara  (18.09.11 15:21:53)
kötü markalara yönelmeyin, casper i7i sony vaio i3'ün yanına yaklaşamaz.

  • hewit  (18.09.11 15:39:25)
o fiyat aralığındaki en iyi model şuanda budur i7 yeni revize çip set modeli ve ekran kartı modeli ile performans alırsınız

pcdepo.com
  • ramizdede  (18.09.11 16:16:49)
kötü marka belki ısınma sorunu yapar da içindeki malzeme aynı, ikiside intelden aynı işlemciyi alıyor, aynı ekran kartını takıyor. ısınma ve kasa sağlamlığı(ki bunda asus da eleştiriliyor) dışında kötü marka fobisi yaratmaya gerek yok. hangi marka olursa olsun i7 i3ten daha iyi performans verir.

not: teşekkür için tik atıyoruz.
  • copadam  (18.09.11 18:11:38 ~ 18:14:40)
istediğiniz tik olosun hocam :)
ilk duyurum da acemiyim biraz. ehi ehi

  • sansar111x  (18.09.11 18:35:24)
sevgili copadam "ki bunda asus da eleştiriliyor" diyerek asusun bile mi eleştirildiğini kastettiniz? yani soğutma konusunda diğerlerinden iyi mi asus?

  • sansar111x  (18.09.11 18:39:53)
asus da iyidir dell de iyidir. Olay bir süre sonra göz zevkine ve kasa kalitesine dönüşür.

Almayı düşündüğün modeli internette ararsan eğer sorun varsa bulabilirsin.

Bu arada teknik servis konusunda kimse Dell kadar iyi olamaz, adamlar ertesi gün gelip bulunduğu yerde cihazı tamir ediyorlar.

Fanda ses sorunu vardı, aradım, ertesi gün eve gelip komple fanı değiştirip gittiler.
  • bonjurkes  (18.09.11 19:51:47)
asusların kasaları çok iyi değil diyorlar, he sorun yaşayan duymadım ama böyle çok da sağlam gözükmüyormuş falan. ama bir yandan da asus kalitesi var diyorlar. ben de bilemedim.
soğutmasıyla ilgili bilgim yok asusun. ama iyidir muhtemelen.

  • copadam  (18.09.11 23:23:24 ~ 23:23:41)
asusun kasaları, en azından şu i7 üstünde bang olufsen hoparlörlü olan kasası bildiğin plastik, ben sevemedim

  • bonjurkes  (24.09.11 13:10:27)