indirdiğiniz filmleri

gelin itiraf edelim film indiriyoruz.. arşivliyor musunuz ? yoksa izliyip siliyor musunuz ? bilgisayarımın sabit disk i artık yetmiyor ? dvdyide fazla güvenemiyorum.. ne yapayım..?

harici hdd

  • beyninin üstüne oturan yazar v2  (12.09.11 15:52:06)
harici bellek...
7 saniye ile ikincilik.

  • kahin ahtapot paul  (12.09.11 15:52:13 ~ 15:52:41)
filmine gore degisiyor

  • cedric tweedledee  (12.09.11 15:52:23)
HD olmayanları siliyorum.

  • thewishcaster  (12.09.11 15:53:52)
arşiv yapmanın, indirmeye üşenip de arşiv sahibinden film isteyenler dışında, kimseye bi faydasını göremedim şimdiye kadar.. o yuzden izleyip siliyorum.. çok sevdigim ve tekrar izlemek isteyebilecegim bi film, dizi vs varsa onları harici hdd'ye atarım en fazla..

  • buzzlightyear  (12.09.11 15:56:41)
dahili 2tb diskler var fiyatı fena değil onlardan al. hiç indirdiğim bi filmi silmedim şimdiye kadar yanlışlıkla ana disk yerine ikinciye format attığım zamanı saymazsak.

  • cagdassalur  (12.09.11 15:59:35)
yeni film indirmeye yer bulamayınca içlerinden tekrar izlemeyeceğimi ve özellikle hd olmayanları siliyorum.

o yüzden sabit disk sürekli dolu halde.
  • ocanal  (12.09.11 16:00:01)
hd olanları siliyorum :D bende 1500 kadar film var. bunların 1200 kadarı dvd'de. bence diskten daha güvenli. kalan 300 kadarı ve yaklaşık 500 gb dizi pcde duruyor.bunları yerleştirmeye üşeniyorum dvdye (filmleri. zaten diziler için mümkün değil)

  • ben smyrna  (12.09.11 16:00:58)
dvd'ye arsivliyorum. (izleyip arsivliyorum). dvdlerin omru 30-100 sene arasi degisiyormus.

(git: www.osta.org)
  • that was just a dream  (12.09.11 16:01:56)
arşivlemek hastalıktır. izle sil. tekrar izlemen gerekirse hepsi var zaten bu gezegende.

bir insan inception un yok efendim esaretin bedelini neden arşivler ki? çok çok zor bulunur bir şeyse tamam ama onun dısında gerek yok.

1000 2000 filmi izlemek kaç sene sürer... offf offf. bunlar tamamen sağlıksızlığın göstergeleri
  • bencilata  (12.09.11 16:04:07 ~ 16:05:26)
kesinlikle arşiv, harici hdd.

şöyle ki bazı filmleri bulmak dönem dönem kolaylaşırken birden zorlaşıyor, özellikle 720p yada 1080p filmler. rip sitelerinin birinde inception 1080p'i 1gb gibi bi boyutta bulmuştum. hdd gitti ve tekrar bulamadım, kahrımdan ölüyorum.
  • trajikomix  (12.09.11 16:22:07)
harddisklerin de yedeğini almak lazım o zaman. tek tek dvd yapsan veya harddisk yapsan ayrıca index oluşturman lazım o lazım bu lazım. cidden sağlam bir iş ve sonuç?

film izliceksin. bence değmez. arşivlemiyorum. sil izle sil izle. müzikte de var aynısı. adamda terabaytlarca müzik var. metallica full discographyi torrentte indirmek 30dk sürmez.
  • bencilata  (12.09.11 16:28:33 ~ 16:28:46)
arşivcilik olayı iyice çöplüğe çevirdi bence pcleri.

aslında şöyle bir mantık olmuyor değil; eskiden bir şeye ulaşamıyorduk istediğimiz zaman. ama şimdi elimizin altında ya; sanki her an gidecekmiş gibi geliyor. o yüzden bir kenara koyup nasıl olsa izlerim ya diyoruz sanırım.

ama izlenmiyor onların çoğu.
yani arşivcilik de diğeri de mantıklı.
ama kurtlar vadisi filistin'i bir sebeple izlemek zorunda kalırsam (ki kaldım), hemen silerim. (ki sildim). yani şimdi direk silinecek film de belli eder kendini.
  • siradan bir adam  (12.09.11 16:37:49)
izleyip siliyorum. bir tane film var harddiskte o da sıradaki izleyeceğim film. bugüne kadar izlediğim filmi bir daha izleme ihtiyacı duymadım pek. boşa yer kaplıyorlar. ha onların yerini porno dolduruyor orası ayrı. pornoları tekrar tekrar izleme ihtiyacı duyuyorum çünkü.

  • hyu  (12.09.11 16:38:39)
DVD arşivi yapmayı bırakalı iki seneden fazla oluyor. Baş yapıtlar hariç arşive attıklarımı bir daha hiç izlemediğimi fark ettim. Sadece indirdim o kadar boşa gitmesin diye çekmişim hepsini.

Şimdi de 1TB'lık diskte dvd rip dandirik filmleri siliyorum yer açmak için, onların yerine 720p 1080p'lik filmler geliyor. Bir süre sonra bütün dvd ripler gidecek o zamanda eğlencelik filmleri silip yenilerine yer açarım herhalde.
  • kimlanbu  (12.09.11 17:51:25)
bilgisayarımda hepsi, çünkü silemiyorum. hepsi hd ve 1mbit internetle inirdim, silmeye kıyamıyorum. kötü filmler bile duruyor. işin acayip yanı, bunları arşivlemek için bluray yazıcı alırsam, sebebi ttnet olmuş olacak.

  • jamiro  (05.11.11 21:43:16)