felsefe kitap tavsiyesi

mutlaka okumalısınız dediğiniz kitaplar

tabi ki sofie'nin dünyası ve tanrılar okulu .

  • nabruknabruknabruk  (25.08.11 21:15:12)
felsefe mi kazandın ? zira macit gökberk'in felsefe tarihini oku. sonra ne dayarsan gider gibime geliyor. heee ben okudum mu ? hayır. ama geçen sene felsefe kazanan bir arkadaşım başka bir arkadaşıma sordurmuştu, oradan kalmış hala aklımda. kolay bi' adı olduğundan gerek.

  • balkabagi krali sakir  (25.08.11 21:15:39)
sofinin dünyası felsefe kitabı değildir, sadece felsefe tarihini çok sıkmadan anlatmaya çalışır o açıdan başarılı bir kitaptır.

ben de küçük prens kitabını tavsiye ediyorum her yaşta okumanın keyfi başkadır
  • freebird5406_2  (25.08.11 21:24:18)
YAni sofinin dünyasını kastetmedim,mesela spinoza'dan şu okunmalı tarzında,yada şu yazarın herhangi bir konuya bakış açısını görebilmek için bunu okumalısın gibi

  • moonlight  (25.08.11 21:27:44)
heidegger-being and time felsefe mezunu sevdicegimin favori kitaplarındandır. yeni başladıysan ağır olabilir gerçi.

  • kayranin kedisi  (25.08.11 21:31:20)
varlık ve zaman'ın favori kitap olması da bambaşkaymış ya :)

ama heidegger'in bakış açısını görmek adına tabii ki o mesela temel. ama onu önerince bence başka önermesek de olur :)

ha bir de temel olarak bakış açısı diyorsan; o zaman temel olarak bryan magee'nin röportajlarından oluşan büyük filozoflar diye bir kitap var mesela; birçok düşünürün ne dediğini çok az da olsa anlatır.

ama mesela adorno-minima moralia olmazsa olmaz bence.

ama gene de diyorum hangi akım, hangi fikriyatın kitabı. yoksa tüm filozofların baş yapıtları vardır; onlar okunabilir yani tabii ki.

ya da ben anlamıyorum soruyu hiç dikkate alma :)
  • siradan bir adam  (25.08.11 21:53:45)
şu soruyu soruyorsan hiç felsefe okuması yapmaya başlama derim sana.

  • yavuzku  (25.08.11 22:06:16)
  • vejeteryan vampir  (25.08.11 22:20:01)
düşüncenin tarihi - afşar timurçin (yazım hatası muhtemelen var)

  • eksi sozluk e bir daha geldim  (25.08.11 23:15:18)
platon-sokrates'in savunması

  • st darkofanger  (26.08.11 00:44:25)
umut sarıkaya - benim de söyleyeceklerim var.

  • pangea  (26.08.11 02:52:15)
afşar timuçin'in kitabının adı düşünce tarihi.
bir de orhan hançerlioğlu'nun aynı isimli bir kitabı var. o daha konuşma dilinde yazılmış. tavsiye ederim.

  • st darkofanger  (26.08.11 09:43:13)
Adorna-minima moralia gerçekten bir başyapıt.Tavsiye eden arkadaşa teşekkür ederim.

  • moonlight  (12.09.11 23:04:22)
mehmet aydın'dan din felsefesi. kesinlikle okunmalık bir başucu eseridir

  • ilbertus  (12.09.11 23:11:06)
minima moralia +1 adorno candır babadır.

bir de cogito yu takip etsene sen panpa.
  • buyrun  (12.09.11 23:12:07)