yüzümde iz kalmasın

beyler hanımefendiler pazar günü dalış yaparken denizin dibindeki kayaya çarptım alnımın ortalarında 1 lira büyüklüğünde ve burnum kısmen yarısı yara içinde şu an kabuk bağlama aşamasında, yara çok derin değil iz kalmasın istiyorum

neler yapabilirim ?

bepanthen sürebilirsin

  • girl in a coma  (23.08.11 21:54:35)
contractubex diye bir krem var yara izleri için ama yine de cildiyeye gidip sormak en iyisi

  • kobuzchu kiz  (23.08.11 22:06:42)
açık yara kalmayınca contratubex'in hayrını görebilirsiniz ama geç kalmamanız da lazım.

iz kalmayabilir de zaten. hatta kalmaz bence. değmez contratubex'e elli milyon vermeye.

edit: bu arada erkek için dert olmamalı yüzde iz filan. hehe. bende var bi kaç tane.
  • cro magnon  (23.08.11 22:09:54 ~ 22:19:42)
yüze kullanılır mı bilmem ama yaralar için anneannem hep zeytinyağı -un bulamaç yapar sürerdi rengini falan alırdı deneyebilirsin

  • hmm  (23.08.11 22:13:24)
bence iz kalmaz. kabukların kendiliğinden düşmesini bekleyin, kendiniz koparmayın, soymayın, yarayla oynayıp derinleştirmeyin. zaten iz kalmaz dikkat edince. bepnathen de çabuk iyileştirir.

  • girl in a coma  (23.08.11 22:55:09)
isveç şurubu?

  • les  (23.08.11 23:21:04)
şakaya gelmez ki bu duyuruda tanımadığın birinin tavsiyesiyle mi iş yapacaksın bu konuda, cildiyeye git elbette

  • theos ek mekhanes  (23.08.11 23:32:36)
1 2 gün geçtiyse üstünden, gecikmişsin demektir. yara tazeyken cildiyeye gidip krem mrem alıcaktın.. yine de git bakalım.

  • cotillard  (24.08.11 06:20:11)
kabuk bağlandıktan sonra iyileşme aşamasındayken e vitamini sürün. eczanede satılıyo 5-6 lira. kapsül şeklinde olanları alın. patlatması biraz zor oluyo ama, ampul şeklinde olanları da tek seferde bitiremeyeceğniz için boşa gider.
tabi tek handikapı bölgedeki tüyleri besliyor olabilir, öyle bi probleminiz varsa sadece yaraya sürün.
geçen ay suratımın ortasında yine böyle bir yara izi vardı. şimdi sorsanız yerini gösteremem, öyle süper bi icat.
  • ahandanick  (24.08.11 11:31:10)