Kitap sayısı

Yılda ortalama kaç kitap okuyorsunuz?

Bu sayıya göre kitap okuma alışkanlığınızı nasıl değerlendiriyorsunuz?

makaleleri ve yeniden okumalari (bazi kitaplara yeniden dönüp belli bölümleri yeniden okumak gerekebiliyor) saymazsak 70 civari kitap yilda. bu tempo iyi, fazlasi zarar.

  • jackofalltrades  (23.08.11 01:53:04)
tıp dışı, 15-20. az tabi.

  • drkiraz  (23.08.11 01:53:49)
6 kitap okudum bu yıl. o kadar heves edip alıyorum iş okumaya gelince olmuyor. elime alıp okumaya başlasam devamı geliyor da alıncaya kadar aylar geçiyor.

  • kumlupara  (23.08.11 01:54:33)
10-15 kitap okuyorum. ayrıca binlerce sayfa ders kitapları var tabi, onları okumuyoruz ezberliyoruz direk.

  • trajikomix  (23.08.11 01:55:19)
ayda 2-3 benim. bu da ne yapar, 40 yapar, şaka şaka :) .. yani yılda 24 - 36 gibi bir miktar oluyor ki bence az..

  • toshiro  (23.08.11 01:55:30)
@nzlgzn, keyfi okumaları soruyorum zaten.

hımm, benimki de baya azmış o zaman, geçen yıl 9 kitap okumuşum.
  • absel  (23.08.11 01:57:27)
1 - 2,,

  • bisanthe  (23.08.11 01:57:49)
hukuk okuyorum ve bu bölüm beni kitaptan soğuttu resmen. utanarak söylüyorum: ne yazık ki 10'u geçmez.

  • kya  (23.08.11 01:58:42)
ortalama 100 oluyor sanırsam.

değerlendirme: fena sayılmaz galiba.
  • mea maxima culpa  (23.08.11 02:01:52 ~ 02:05:26)

adam olana çok bile.
  • hope ender  (23.08.11 02:12:54)
10-12 anca sanırım.

stabil okuma değil ama pek. bazen ayda 5 kitap bittiği oluyor. bazen 2 ayda bir kitap bitiyor. başladığım kitabı bitirmeden yenisine geçemiyorum. o yüzden takılınca 280 sayfalık kitap aylarımı alabiliyor. günde sadece 2 sayfa okuyabildiğimi bilirim. bir de internet belası var. bi kaptırınca saatler su gibi akıyor. dikkat eşiği de yerlerde sürünüyor tabi bunun yüzünden.
  • hyu  (23.08.11 02:15:04)
acayip değişken. bazen sardırdım mı bi ayda 5 kitap da okuyorum. bazen aylarca okumuyorum. ortalamaya vursan ayda 1den biraz fazla olur anca. memnun değilim bu durumdan.

  • cro magnon  (23.08.11 02:17:29)
yılda bir kez kitap alışverişi yapıp, bir-bir buçuk ay kadar bir sürede hepsini okuyorum ve birdahaki alışverişe kadar asla elime almıyorum. ilgimi çeken kitaplar olursa listeme yazıyorum ve zamanı gelince alıyorum. ortalama 9 kitap.

  • kenar  (23.08.11 02:18:45)
alışkanlık meselesi. internette çok vakit geçiriyoruz. şunu da okuyayım, şuna da cevap vereyim. bakayım filanca ne demiş. dur şu oyuna da biraz bakayım derken vakit su gibi akıp gidiyor :(

  • mea maxima culpa  (23.08.11 02:19:58)
kazanan mea maxima culpa, çok iyi sayı gerçekten.
içtenlikle tebrik ediyorum.

  • absel  (23.08.11 02:26:11 ~ 02:26:25)
hic oturup hesaplamamistim. simdi oturup dusununce de hesaplayamadim, iyi mi?... en son okudugum kitabi dahi on dakikada hatirlayabildim (ki, 20 gun falan oldu okuyali). gidip oglumun darmadagin ettigi kitapliklar arasindan secemiyorum da.. 10 ile 40 arasi bir sayi olabilir. gidip kutuphaneyi dagitip hesaplayip yaklasik bir rakam bulup editleyeyim. absel'e tesekkurler, boyle bir baslik acip sorgulamaya tesvik etti...
edit:
kitaplikta 38 tane kitap saydim son bir yildir okudugum. uc-dort tane okudugum kitabi bulamadim. yuvarlak 40 kitap diyelim.
bu arada, bir yil ne kadar uzun bir zamanmis? iki-uc yil once okudugumu sandigim kac tane kitap eylul 2010 falan tarihli cikti...
8 tane kitabi yarim birakmisim. hem de bitiremedigimden degil, unutmusum devam etmeyi...
bir 15 tane falan da son bir yilda alip da okumadiklarim cikti (rezil bir sey evet)
okudugum 40 kitap bir yila yayili degil ama, birak aya yayili. mesela son iki-uc ayda iki kitap okumusum. su anda okudugumu da sayarsak ayda bir kitap eder, etmez son uc-dort ay...
son bir yilda izledigim dizileri sayarsam ama tonlarca dakika yapar.
el-hasil, utaniyorum kendimden diyebilirim biraz abartarak...
  • thunder thunder thunder thundercats  (23.08.11 02:51:38 ~ 03:33:07)
40-50 arası

  • mavi karanlik  (23.08.11 02:51:42)
senede ortalama 60-70 tane kitap okuyorum ben de. bunların bir kısmı fantastik seriler, haliyle akıcı oldukları için bazı aylar 10 kitap okuduğum bile oluyor. ama albert camus okudum geçenlerde, 120 sayfalık kitabı 3 haftada bitirebildim.

  • reerer rique  (23.08.11 03:01:07)
mezuniyet senemdi bu sene. 6 da kaldı. bu aralar makalelere gömüldüğüm için elime alasım gelmiyo kitabı nedense. önümüzdeki sene türkçe+ingilizce 24(2x12)'e çıkarmayı planlıyorum.

  • 0dy  (23.08.11 03:42:40)
2 ya da 3.

alışkanlığım pek yok gibi. arttırmam gerekiyor ama çok sıkılıyorum bu aralar okumaktan. eskiden daha çok okurdum.
  • yazaryan  (23.08.11 03:43:05)
5 falan.

  • xenophobe  (23.08.11 09:59:55)
benim de çok değişken.. mesela son senelerde iş stresinden midir nedir elime aldığım kitabı yarım bırakıyordum ama bu sene iş değiştirince stresim azaldı. kitap okumaya geri döndüm. ayda 3-4 kitap okuyorum heralde.

  • mahnita  (23.08.11 10:05:14)
100den fazla, her sahafa uğradığımda 4-5 kitapla çıkıyorum onları da 1 hafta - 10 günde falan bitiriyorum. Bence fazla bile okuyorum. Artık bunu yaşamış mıydım yoksa romanda mı okumuştum diye düşünüyorum. :)

  • Lim5  (23.08.11 11:33:56)