evimize kuş girdi napalım

evde ekteki kuştan var napalım tam uçamıyo yavru heral de bize de alıştı cinsi falan ne zeytinburnu bakırköy arasındayız açıkk veteriner var mıdır kafasında böcekler var giriyolar çıkıyolar içine

ebabil bu. yumuşak ekmekle besleyebilirsiniz. su da verin biraz. sonra veterinere götürün.

  • ermanen  (11.08.11 23:45:04)
öncelikle su ve kuş yemi verin,hala uçamıyorsada lütfen bahçede.sokakta falan bırakmayın hayvanı,bir kedinin akşam yemeği olmasın.veterinere götürün..

  • ef  (11.08.11 23:47:03)
biz kartal yavrusu demiştik :D neyse şimdi biz buna kocaman kafes alsak yaşar mı bizle korkuyodu şimdi sevdi üstümüze koyuyoruz duruyo dolaşıyo fln beslenir mi ki bu doğası nedir iyileştirip salmak mı gerekir

  • zararsızsoy  (11.08.11 23:54:14)
hacım kırlangıç o. çatıdan, saçak altından faln düşmüştür. balkona koyun başının çaresine bakacak kadar büyük görünüyor.

  • megadalek  (11.08.11 23:56:26)
www.facebook.com

siz o kuşu bu gece öldürürsünüz:) koyun bi kenara mıncıklamayın hayvancağızı.
  • megadalek  (12.08.11 00:00:30)
yok be sıkmıyoruz da beslenirmi doğası gereği

  • zararsızsoy  (12.08.11 00:03:24)
öncelikle yardıma ihtiyacı olduğunu düşündüğün için burada soru sorduğun bir kuşu öyle afedersin tarak tutar gibi tutma. hayvan ölecekse son saatlerini sizin elinizde oyuncak olarak yaşamasın bari. iyilik yapmak istiyorsan ıslak ekmek bırak biraz önüne, sabah da veterinere götür. öyle apazlayacaksan hayvanı sal dışarı gitsin daha iyi.

  • robin crusoe  (12.08.11 00:07:34)
ya bıraktık kutunun içinde suyu var ekmeği var yemiyo piç

  • zararsızsoy  (12.08.11 00:09:24)
"kartal yavrusu"

bir 15 sn kadar güldüm.
  • spesifikasyon  (12.08.11 00:10:29)
ekmek yerine kuşun doğada yiyebileceği şeylerden de vermeye çalışabilirsin. tohum, tahıl, solucan gibi şeyler. hangi tohumları ve tahılları vereceğine bilemeyeceğin için, kuş yemi daha iyi olur sanırım ama o da her kuşa iyi değil. ebabil baya yabani bir hayvan ve devamlı uçmayı sever. hasta veya kanatlarına birşey olmuş olabilir. üniversitelerde nöbetçi veteriner bulabilirsin sanırım. telefon etmeyi dene bir. istanbul'u nöbetçi veterinerleri bilecek kadar bilmiyorum. belki arkadaşlar yardımcı olur.

  • ermanen  (12.08.11 00:13:13)
yarın sabah götürsek veterinere geç mi olur ?

  • zararsızsoy  (12.08.11 00:14:58)
neyi olduğunu tam bilmiyoruz. geç olabilir tabi. ne kadar erken o kadar iyi. bu da bir can sonuçta.

  • ermanen  (12.08.11 00:18:14)
araba falan yok öğrenci adamlarız bide dolaşıyo içerde tanıyo ortamı yavaştan uçtu kondu falan ellemiyoruz karar aldık:D camlar açık sağlıklı bu ya yağmurlu günlerde kazalar geçirirlermş bunlar bizde evde uyurken bulduk zaten üşümüşdü biraz ama sevdi ortamı yemeğini koyduk da (ıslak kuru galeta-ıslak kuru ekmek-bi parça peynir-su)onu yemesi için koyduğumuzu anlamıyor:))

  • zararsızsoy  (12.08.11 00:23:54)
panpa normalde anası beslediği için bunu, sizin koyduğunuz şeyi yemeyebilir. bir şekilde yemesini sağlamalısınız yoksa acından ölür hayvan.

  • karrdanadam  (12.08.11 00:45:41)
şırıngayla verelim mi?yarın ben bi şırınga bulayım

  • zararsızsoy  (12.08.11 00:49:55)
kediye ver

  • lebanon  (12.08.11 12:50:08)
o bir kırlangıç ve maalesef internetten veya veterinerin tavsiye edeceği yiyeceklerden yese de yaşamaz şimdiden başınız sağolsun üzülmeyin siz elinizden geleni yaptınız :( ama bir ihtimal daha var omzuna falan konuyorsa uçabiliyor olabilir denemekte fayda var sal gitsin yaşamaz yoksa :S

  • esmeralda  (12.08.11 13:41:04)
kırlangıç falan değil o.eminim.

  • grandmasterc  (12.08.11 16:57:18)
noldu la kusun durumu? yeni kalktim ben de, merak ettim...

  • ermanen  (12.08.11 20:11:06)
duruyo mu kuş:) öldürdük demeyin. solcan verin siz ona.

  • megadalek  (12.08.11 20:52:41)
kuş ebabil kesin sabah kutuda dışarı çıkardım uççak gibi diye saldım vede çok acar uçtu şakirimiz üşümüş o 2günlük yağmur yüzünden ısınınca kndine geldi ekmek yedi su içti

  • zararsızsoy  (12.08.11 22:39:12)