Hızlı Araba - Hız Limiti

Her yolda hız limiti varsa neden arabaları haddinden hızlı yapıyorlar diye abuk bir soru geldi aklıma, zevk meselesi mi sadece, yoksa insanoğlunun en hızlıya ulaşma çabası mı, hatta hızlı yaşa genç öl falan mı ne?

hizli araba bazi acilardan daha guvenli, mesela sollarken aniden yuksek hiz gereksinimi duyabilirsiniz. ve diger ulkelerde bizim otoyollardaki hiz limitleri ayni degil. ha birde trafige kapali alanlar var ki hiz limitsiz.

  • theli  (16.05.08 20:25:21)
autobahn

  • bryan fury  (16.05.08 20:36:42)
kısaca iktidarsızlık korkusu diyebiliriz sanırım. hep daha çok silindir, hep daha yüksek hız vs. aslında güzel şeyler bunlar da, evet kuralların dışında olanları gerçekten manasız kaçıyor. 250 basan arabayı polis çevirip ceza yazarken yanından 90la geçip gidiyorsunuz filan, komik oluyor.

tabii herkeste yok bu durum.

ha bir de istanbulda jeep olsun, tank olsun her şekilde kullanılması gereken olağan araçlar. şöförün boyutu önemli değil ama tank bile kullansam abartıyorum demem bu şehirin trafik manyaklığı içinde, hatta ilerde istanbulda kalırsam ikinci el ucuz bir land rover vs alıp önüne arkasına metal bar taktıracam.
  • darknum  (17.05.08 03:26:26 ~ 03:27:57)
Dünyada çok tartışılan bir konu bu.
Bahane olarak hız sınırı olmayan yollar gösteriliyor. Araçlara limitleyici konması ise zorunlu değil ancak araba ve motosiklet üreticileri bunu yine de kendi aralarında anlaşıp yapıyorlar.

  • 386 dx  (17.05.08 15:05:05)
pist diye bir olay var?

  • tom riddle  (17.05.08 15:09:48)
Bazı ülkelerin otobanlarında hız limiti yokmuş, buna nasıl izin veriyolar hayret

en.wikipedia.org
  • ermanen  (17.05.08 18:30:14)