Şu filmi bulun artık ya - bulana ödül vereceğim

Ekşi duyuru'ya üye olduğumdan beri birkaç kere sordum. Hala bulamadım. (bulur gibi olmuştum ama..)

filmden hatırladıklarım:
- bir çocuk var
- sihirli kalemi var
- bu kalemle birşey çizdiğinde, çizdiği şey kağıttan siliniyor ve gerçek oluyordu
- mesela bir sahnede otobüsteydi ve hayvan çizme ödevi vardı, geç kaldığı için otobüste çiziyordu. bir tane penguen çizdi kağıda, sonra çizdiği şey silindi.. otobüsten de canlı bir penguen indi.. geyik çizdi sonra, o da canlandı falan...
- sonra filmde kötü adamlar vardı, çocuğun kalemini çalıp para gibi değerli şeyler çizmek istiyorlardı..

çizgifilm kesinlikle değildi, film idi, ya da bir dizinin bölümü de olabilir belki...

hadi bi buldurun ya, ödül bile veririm...

www.inkheartmovie.com olabilir mi

  • aredhelrim  (10.08.11 23:49:24)
@aredhelrim

inkheart degil. izledim onu.

@spesifikasyon

evet benim dedigim filmde de boyle iki velet vardi. ama bu sahne, fakiren fra bilbao filminden imis. buyulu bir kalem var filmde evet ama konusu baska. kalemin icinde cin var falan. cizimle alakasi yok yani bu filmin.
  • ermanen  (11.08.11 00:00:31)
yardımcı olması açısından;

en.wikipedia.org

bu filmde sizin bahsettiğiniz konu işlenmiş. birkaç versiyonu daha varmış. belki sizinki de bunlardan biri olabilir.
  • ufukcel  (11.08.11 00:06:16)
@sepsifikasyon

sanirim 10 yil once falan izledim. televizyonda izlemistim.

@ufukcel

animasyon veya cizgifilm degildi. belirtmistim. daha once sordugumda da bu cevap verilmisti ama degil maalesef. bahsedilen turevleri de degil.
  • ermanen  (11.08.11 00:13:39 ~ 00:18:14)
@world

o da değil maalesef. yine bulamadık :(
  • ermanen  (11.08.11 04:47:03)
bu bir dizi. çocuk elinde hep bir resim defteriyle dolaşıyor.bak bakalım Belki işine yarar.
www.youtube.com

  • zasch  (11.08.11 09:20:00)
@zasch

bu dizi dediğim şeye yakın. ama çocuğun çizdiği şeyler bazı sahnelerde çizgifilm şeklinde canlanıyor. benim izlediğim şeyde gerçek olarak canlanıyorlardı. bu dizide göremedim öyle birşey.
  • ermanen  (11.08.11 22:49:21)