satış danışmanı satış uzmanı

biraz böyle iş ilanı sitelere göz gezdirdimde. sürekli bunlar çıkıyor. satış olduğu için ilk önce yüksek ikna kabiliyeti lazım değil mi ? yani çenesi çalışan biri ?

peki böyle biri olmak için neler yapılmalı ?
ikna kabiliyetini geliştirici şeyler nelerdir ?

her türlü önerilerinize açığım ?

birazcık doğuştan gelmesi gerek o ikna kabiliyetinin. ama tabi ki geliştirilebilir. her mesleğin kritik ikna edici cümleleri var. mesela fotoğraf çekiyorum ben. insanları ikna etmem gerek. aslında zorunlu değil; ama zorunluymuş gibi gösteriyorum. ''fotoğraf çekinmek ister misiniz?'' demiyorum asla. ''sizi şöyle alacağım. bir fotoğraf çekip öyle gönderiyoruz.'' tarzında cümleler kullanıyorum. dili kullanmaktan geçiyor her şey. ama bazılarında bu hiç gelişmiyor nedense :/

  • lorenzen  (02.08.11 01:07:31)
cok kurumsal bir is degilse, yani seni direk distribitorlerle, bayi mudurleri ile gorusturmeyeceklerse; "o mali sat" "o hizmeti ver" "musteriyi memnun et" bi sekilde bunlari yap; abi de, dayi de, yenge de, beyefendi de, aga de, el sakasi yap musterinin kulagini cek, kulak memesini em. ama musteri bundan rahatsiz olmasin.

satis danismanin gorevi budur. satis uzmani ise onun suslenmis halidir.
  • insect  (02.08.11 02:34:42)