bir garip soru(nsal)

ne zaman birine aşık olsam kısa sayılabilecek bir zaman sonrasında çok sert bir kavga edip küfürleşmeler ve gözyaşı ile o kişiyle bütün ilişkimi kesmiş buluyorum kendimi. bir de, zamanında bir şeyler hissettiğim insanla arkadaşlık seviyesinde takılmak istememe rağmen bu sefer de çok kısa süre sonra tekrar birlikte olmuş oluyorum. benim sorum şu, bir insanla duygusal bir ilişki yaşadıktan sonra nasıl düşmanlık olmadan orta samimiyette iki arkadaş olunur? ne zaman denesem hep iki uçta bitiyor, o iki uç da bana giriyor her seferinde.

borderline personality disorder/sınırda kişilik bozukluğunun semptomlarını hatırlattı, ancak bunu eş dosttan, okuyarak, kulaktan dolma şekilde tanı/tespit yapmamanız menfaat icabıdır. Ayrıca her insan iyi kötü sergiler bunun semptomlarını hafiften hafiften..(ve fakat, konu ile ilgili türkçe bilgiler, yetersiz ve basmakalıp).

  • cedilla  (08.05.08 08:22:38)
şöyle ki, babamın sözünü dinleyip de karşımdaki insanlara 'içim öyle hissetmese de' büyükler bir şey bilir diyerek işin uçlara gitmesini (bir süreliğine) engellesem de, yine sonunda aynı durum geliyor.

içimdeki öfke, gerçekleşmeyen herhangi bir beklenti olabiliyor bazen. bu şekilde üzüle üzüle sonunda patlıyorum. küfürleşme olayı da agresifliğimin sonucu diye düşünüyorum, gerçekten bardağa son damla düşüp de taşınca böyle oluyor.
  • tom riddle  (08.05.08 10:50:55 ~ 13:32:41)
bir insanla duygusal bir ilişki yaşadıktan sonra orta samimiyette iki arkadaş olunmaz. düşmanlık olmasa da arkadaşlık olmaz. en güzeli, duygusal ilişki ömrünü tamamladıktan sonra ilişkiyi "merhaba - merhaba" boyutuna indirgemektir. hattâ mümkünse o kişiyi bir daha görmemektir.

küfürleşme hadisesine gelince, insanı haklıyken haksız duruma düşüren bir şeydir küfür etmek. tutun kendinizi.
  • actionary  (08.05.08 18:36:25)