10 parmak klavye kullanmak

Var mi gercekten boyle birsey? Varsa eger piyano calmayi ogrenmek kadar zor mu? Nasil ogrenilir ve kurslar yararli oluyor mu?

var olmaz mı, bizde bi eleman vardı dışbankta çalışırken dünya 3.süydü yazma olayında saniyede 8 karakter basıyodu herif

  • korg  (19.07.11 22:28:38)
dakikada 115 kelime yazıyorum kullana kullana gelişiyor aslında.

  • vexations  (19.07.11 22:31:22)
İşin sırrı klavyedeki tuş dizilimini ezberlemeye ve parmakları doğru düzgün yerleştirmeyle alakalı. 10 parmak seri klavye kullanabilmek için hangi harfin klavyenin neresinde olduğunu bakmadan bilmeniz gerekiyor. Bunu sağlamak da bolca pratikten geçiyor. 10 parmak adında türkçe bir exe programcığı vardı hatırladığım kadarıyla. Bu ve bunun gibi programlarla günde 1-2 saat çalışarak kısa sürede seri yazabilir duruma gelebilirsin.

  • trawmatolog  (20.07.11 10:50:32)
1 ayda öğrendim ben 10 parmak yazmayı. bişeyi yok yahu. internet ufak programlar var birsürü. ve kesinlikle öğren derim 10 parmak. insan yazmaktan zevk alıyor. ayrıca yarın birgün bi ofis te çalşıyor olursan yada yazılımcı, pc mühendisi falan, ufakta olsa karizman olur ofis içinde.

  • daglien  (20.07.11 20:43:08)