bu bilgisayar iyi mi?

bir arkadaş* laptop alacak da, bana sordu ben de size sorayım çaktırmadan, şu özellikler iyi mi? sadece internete giricem oyun oynamayacam diyor.(hep öyle denir zaten)

casper nirvana
İŞLEMCİ : Pentium(R) Dual Core CPU T4300 @2.10ghz 2.10Ghz
Bellek Rem : 2,00 GB
Sistem Türü : 32 Bit
Ekran Boyutu : 15.6 HD
Ekran Kartı : Sis - Mirage 3 Graphics 256 MB Ayrılmış Bellek
HDD : 230 GB
USB : 3x usb girişi
DVD+RH : Evet Var CD/DVD/OKUYUCU+writer /Multi Recoder
Kamera : Evet Var
Garanti : 18 Ay fatura /kutu
Mause : Evet Var
Çanta : Evet Var
Şarj Adaptörü : Evet Var
Card Reader : MMC/SD/MS
Klavye : Beyaz Silikon çok şık bir görünümlü
İşletim sistemi : Windows Home Basic ORJINAL

not: çok anlamasam da mirage diye bir ekran kartı ben hiç duymadım. abim almıştı 2006 yılında bir toshiba 1gb ram 128 mb ekran kartı, 1.6 dual core işlemcili, şimdilerde anneme hibe ettik, msn'den akrabalarla konuşması bile problem. siz tavsiye eder misiniz yukarıdaki pc yi.

Casper bu. Kaç.

  • boray eris  (28.06.11 23:23:05)
casper nirvana'ymış. model filan başka bir şey bilmiyorum

  • popara  (28.06.11 23:28:07)
bir de vista vardır bunun üzerinde "ORJINAL". Kaçarken Exper'e yakalanma aman diyim.

  • togi  (28.06.11 23:37:49)
@togi, anlamadım?

  • popara  (28.06.11 23:39:38)
bedava verseler casper alma, aldırma.

  • maltepe sahilinde yuruyorum  (28.06.11 23:43:27)
"İşletim sistemi : Windows Home Basic ORJINAL"
Windows xp mi, vista mı, 7 mi belli değil. Muhtemelen piyasadaki en yavaş işletim sistemi olan Windows Vista Home Basic yüklüdür ona.

"Klavye : Beyaz Silikon çok şık bir görünümlü" ifadesini görsem arkama bakmadan kaçardım bir de...
  • togi  (28.06.11 23:44:33)
@togi, klavye için yazanı ben de sen deyince gördüm garipmiş hagaten. xp yükler ama vistayı ne yapacak. ama tavsiye etmiyorsun yani anladığım.

@maltepe, casper bana da hep itici soğuk gelmiştir, çizgi filmdeki casper'ı bile sevmem.
  • popara  (29.06.11 00:04:22)
yani şu an ki bilgisayarlarla kıyaslamıyorsunuz değil mi? ucuz birşey istiyor, sadece internette takılacam film bakacam diyor, ona göre değerlendiriyorsunuz?

  • popara  (29.06.11 00:05:37)
www.hepsiburada.com

buyur, 2 tane alternatif.
  • togi  (29.06.11 00:09:53)
@togi, sağolasın dostum ama bu dediklerinin fiyatı bile pahalı. eleman arkadaşından alacakmış 2. el, 500 lira fiyatı var. daha çok vermek istese ben bi şekilde bulurum iyisini ama şu an kötünün iyisi arayışındayız.

  • popara  (29.06.11 00:12:07)
arkadaşı bu bilgisayar için bu elemandan 500 tl isteyerek çok güzel yemiş onu.

  • Leucothea  (29.06.11 04:42:59)
500 liraya sıfır netbook alsın daha iyi.

www.hepsiburada.com

Hatta 578 verebiliyorsa hepsiburada'da kampanya var, bu bilgisayardan daha iyi özellikleri netbook'un:

www.hepsiburada.com
  • gzg  (29.06.11 17:28:58 ~ 17:31:18)