Burs icin mektup yazarken durustluk derecesi

Burs icin aciklayici mektup (cover letter) yazarken son paragrafta bursu neden istedigimizi yazmamiz gerekiyor. Su asagidakileri yazsam cok mu durust davranmis olurum ve kotu mu etkiler sizce:

"X Bursu, okul parasinin bir kismini telafi ederek, akademik basari icin gerekli olan kitap ve diger ogrenim materyallerini almami saglayacak. Ayni zamanda ailemi gormem icin gereken ucak bileti parasini almamda da yardim edecek."

Ucak bileti parasini eklemek abes mi sizce yoksa durustluk daha iyi sonuc mu getirir tam bilemedim...

bence uçak diye belirtme, ulaşım masrafı diye üstü kapalı belirt. aileni görmek bir ihtiyaç, ama uçakla gitmek değil...

  • aklimiseveyim  (11.06.11 08:15:24)
o zaman soyle yazdim:

"ailemi gormek icin, anavatanima gitmem icin gereken ulasim masraflarini karsilamamda yardim edecek."

hos mu?
  • ermanen  (11.06.11 08:30:43)
bilmem, olmuş gibi. ama akademik olmayan nedenleri burs başvurusuna yazmak iyi olur mu, olmaz mı, bilemedim.

  • aklimiseveyim  (11.06.11 08:46:05)
bence aile görmeyi vs. hiç belirtmesen daha iyi olur.

  • cunku kardes degiliz  (11.06.11 10:30:16)
mantıken bursu okumak için veriyorlar. aile kısmını bence de karıştırma. mutfak masrafı desen de aynı kapıya çıkardı.

  • loveinaflipbook  (11.06.11 11:15:26)
Aile kısmını boşverin. Akademiye yoğunlaşın.

  • sourlemonade  (11.06.11 12:09:42)
Ben olsam reddederim bu burs başvurusunu. Ailesinden kopamamış adamla bilim mi yapıcaz derdim herhalde.

  • roket adam  (11.06.11 17:49:41)
@roket adam

1. aileden kopamamkla ne alakasi var ki, ailemi gormek isteyemez miyim :)
2. bilimle de alakasi yok basvurunun, sadece okulun sagladigi bir burs.
3. cok buyuk bir meblag da degil aslinda...
  • ermanen  (12.06.11 00:38:01)