sandık kurulu seçmen üye

eve kağıt gelmiş ama öyle bir kağıdı aldığıma dair imza falan atmadım hiç bir yere. işim gücüm var uğraşmak istemiyorum sandıkla. oy kullanacağım sandıkla görevli olduğum sandık da aynı zaten. ben oy kullanmaya gittiğim zaman herhangi bir sorunla karşılaşır mıyım ? böyle bir kağıdın elime geçmediğini söylicem bi sorun olursa şahsen. bilgisi olan var mı bu konularda

  • demcan  (10.06.11 16:13:00)
o duyuruyu zaten okudum da tatmin edici bi cevap yok ben yerel seçimlerde görevliydim zaten ama bu sefer uğraşmak istemiorm bi yaptırımı falan var mı net bi şekilde

  • tasakless  (10.06.11 16:19:58)
hayır bi yaptırımı yok.

  • cunku kardes degiliz  (10.06.11 16:33:57)
gelen kağıtta yazar gelmezseniz ne olacağı..

  • winstoncash  (10.06.11 19:15:03)
aynı kağıt banada geldi , kimse ne aradı , ne sordu , ne imza attırdı.rastgele posta kutuma bırakılıp gidilmiş.kesinlikle gitmek istemiyorum çünkü çok çok saçma ve vakit çalan birşey.fakat kağıtta yazan kanunlardaki yaptırımlar ürkütücü.

madde 134 – (değişik: 23/1/2008-5728/288 md.)
seçim işlerinin cereyanı sırasında, seçimin düzenli yürütülmesini sağlamak
maksadı ile, bu kanunda yazılı kurullar veyahut kurul başkanları tarafından alınan
karar ve tedbirlere, ihtara rağmen riayet etmeyen kişilere ikiyüz türk lirası idarî
para cezası verilir. herhangi bir şekilde alınan karar ve tedbirlerin uygulanmasını
zorlaştıran veyahut karar ve tedbirlerin neticesiz kalmasına sebebiyet veren kimseler, altı aya kadar hapis cezası ile cezalandırılır. yukarıda yazılı fiiller, görevli kimseler tarafından işlendiği ve fiilleri daha ağır cezayı gerektiren suç oluşturmadığı
takdirde, birinci veya ikinci fıkraya göre verilecek ceza yarı oranında artırılır.
kurul üyelerinin kurul kararlarına riayetsizliği
madde 135 – bu kanunda yazılı kurulların çoğunlukla vermiş oldukları her çeşit kararlara riayet etmiyen kurul üyeleri, üç aydan bir yıla kadar
hapis cezası ile cezalandırılır.

kurul üyelerinin göreve gelmemesi
madde 136 – (değişik: 23/1/2008-5728/289 md.)
kurullara seçildiği halde haklı sebep olmaksızın vazifesi başına gelmeyenler elli günden az olmamak üzere adlî para cezası ile cezalandırılır.
seçim başladıktan sonra kuruldaki görevlerini haklı bir sebep olmaksızın
terk edenler, üç aydan bir yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır..
  • jazzlord  (11.06.11 03:31:10)
bana gelen kağıtta yazmıyo valla öle şeyler

  • tasakless  (11.06.11 05:20:52)
ben gitmedim geçen seçimlerde hiç bi problem çıkmadı ne yaptırımı olabilir ki ?

  • cunku kardes degiliz  (12.06.11 02:42:06)
ben de gitmedim valla ne olucaksa olsun artk :)

  • tasakless  (12.06.11 10:55:33)