TV'de ilk kez

Bazı kanallar bazı filmleri TV'de ilk kez yayımladıklarını iddia ediyorlar ama ben daha önce başka kanalda görmüş oluyorum. Benden başka kimse farketmiyor mu? Bu kanalın hukuksal bir yaptırımı yok mudur?

türk kanallarını kastediyorlardır. yani ulusal kanallar. yerel ya da uydudan yayın yapan, ya da kabloluları kastetmiyorlardur. sanmıyorum başkası yayınladığı halde ilk diyeceklerini

  • efruz  (07.04.08 15:06:50)
İkisi de yerel kanaldı yamulmuyorsam

  • ermanen  (07.04.08 15:18:33)
cok nadir olsa da iki ulusal kanalın aynı film e tv de ilk kez dedigi cok iyi hatırlıyorum. hukuki bir yaptırım olması gerekir ama gozden kacmıs olması yuksek bir ihtimal. her zaman olan bir şey değil nede olsa.

  • rurouni  (07.04.08 15:32:47)
bu türden reklamvari söylemleri dikkatre almamanızı tavsiye ederim. Filmi izleyip izleyemeyeceğinize karar verin yeter. hak hukuk gah guguk bo$ i$ler bunlar. keyfinize bakın.

  • robinbook  (07.04.08 15:53:04)
aynı kanal 2. kez yayınladığı film için bile tv'de ilk kez diyebilio. çok iyi hatırlıorum, atv deve dönüşen bi bebek vardı o film için yapmıştı. takmamak lazım, tv'de ilk kez diye sırf o filmi izleyen bir kitle varsa zaten müstehak.

  • erostrada  (07.04.08 16:05:37)
o da bir şey mi.. star tv on sene falan önce "dna" isimli marc dacascos filmini "evrende ilk kez" şeklinde lanse etmişti.

  • weeping guitar  (07.04.08 17:32:52)
bazı kanallar da tv olarak sadece kendilerini sayıyorlar. yani bizim kanalda ilk kez durumu da olan bişey heheh.

  • kurukafa  (07.04.08 18:05:48)