Öyle bir film önerin ki diğerlerine hiç benzemesin ama göz kırpsın

az bilinen ve biraz hayatta kalma temalı, biraz karmaşık ve zeki senaryolu/kurgulu, biraz gerilim ve korku içeren, fantastik öğeler belki olabilir ya da hiç bilinmeyen tarzda bir film.. o kadar çok film izledim ki artık, ne izleyeceğimi bilmiyorum...

Mesela örnek teşkil etmesi açısından aşağıda sıraladığım filmeri izledim. benzeri veya karışımı veya bambaşka bir film önerebilirsiniz. (zaten çoğunu izlemişimdir, ünlü yönetmenlerin bütün filmlerini izlemişimdir neredeyse, aklınıza "david lynch" geldiyse yazdıklarımdan gelmesin, onun filmlerini izledim...çok eski yapımlar da olmasın ayrıca (ana tema kısaca: az bilinen çok iyi film)

127 hours
buried
into the wild
i am legend
moon
the book of eli
the pianist
open water
rescue dawn
p2
the quiet earth
cube
frozen
phone booth
panic room
the descent
eden log
paranormal activity
the fall

içerisinde izlemediğim film olan cevapları tikleyeceğim sadece. ama herkese teşekkürler cevapları için.

@g man
"the prestige" ile "into the wild" filmerini izledim. bilindik filmler kaçmaz :)
"jungfrukallan" filmini izlememiştim sağol.

@insan opusen hayvandır
bunlar da bilindik filmler. izledim tabi ki kaçmaz.

@dieselsingle2
yazdıkların da bilindik tabir edebilecek güzel filmlerden ve izledim.

@insanimsi
yazdıkların arasından "network" filmini izlemememiştim. sagol.

@fuzuli
ben efsaneyim (i am legend) cok bilindik bir film ve izledim.

@tepedeki psychedelic adam
dediklerimi en iyi analiz edebilen kişi sensin şimdiye kadar. yazdıklarının hiçbirini izlemedim ve güzel filmlere benziyorlar baktığım kadarıyla. "sanger fran andra vaningen" filmi aklımdaydı ama izleyememiştim. eski filmleri seviyorum ama cok eski ve bayık olanları önermeyin diye kastettim aslında. senin de film üstadı olduğunu biliyorum, kült filmlere saygımız sonsuz :)

@sen git ben geliyorum
"oldboy" ilk zamanlarda az bilinen bir film gibiydi ama artık öyle değil. çok bilinen güzel filmlerden ve izledim tabi ki :)

@butimar
evet yazdıklarım sadece örnekti ve türk filmi eklememişim hiç ama dediklerime hitap eden türk filmi bulmak zor. "tez" filmini izlemiştim güzel sayılır. "ses" filmini izlemedim, bakacağım.

@bira sisesi kapagi
"ghost writer" yeni filmlerden ve aklımdaydı ama daha izlemedim. iyi hatırlattın.

@karmarulez
hangover izlendi. en cok bilinen iyi komedi filmlerinden.

@orbis
"la haine" izlememiştim. sagol.

@rosebud
"dial m for murder" izlememiştim. baya eski bir filmiş. sağol.

@busuta
yazdıkların arasından "ponyo" yu izlememiştim. pek çoçukça duruyor diye önyargılı düşündüm sanırım. değerlendireceğim.

@mrtksn
"four rooms" filmini izlememiştim. dediğin gibi bilindik oyuncular araya serpiştirilmiş. bakalım nasıl bir filmmiş...

@coldbound
"den brysomme mannen" dediğim tanımlamaya uyan bir film sanırım. izleyeceğim mutlaka.

Bambaşka 3 film önereyim sana:

(bkz: The Prestige)
(bkz: Jungfrukallan)
(bkz: Into The Wild)

Alakasız gözükebilirler; ama hepsinin içinde bir yerlerde hayatta kalma teması var. Kimi doğaya, kimi diğer insanlara, kimi de "kendine" karşı yaşam mücadelesi veriyor üç filmde de...
  • g man  (28.05.11 01:58:06)
the man from earth
12 angry man izlemişsin pekii; (bkz: dogtooth)

  • insan opusen hayvandir  (28.05.11 02:05:04 ~ 12:23:27)
oha düşündüm de bu tam sana göre: la vita e bella - hayat güzeldir, ama bu çok biliniyor sanırım. umarım izlememişsindir. neyse,
crank dicem ama sadece hayatta kalma temalı kısma uyuyor.
bunu da izlemişssindir; lock stock and two smoking barrels
  • dieselsingle2  (28.05.11 02:05:18)
waking life
chinjeolhan geumjassi
little miss sunshine
black
network
identity
  • insanimsi  (28.05.11 02:20:30)
Ben Efsaneyim. Hayatta kalma bide gerilim i görünce atlatım hemen. İzlemediysen izle.

  • fuzuli  (28.05.11 02:20:36)
bir şey önermeyeceğim de ben efsaneyim zaman kaybı.

  • lorenzen  (28.05.11 02:22:53)
(bkz: sanger fran andra vaningen)
www.imdb.com
aslında bu filmi izleyeli oldu baya ve tekrar izlemeyi düşünüyordum ama unutuyordum hep. yine hatırladım, bakalım unutmazsam izliyim.
ayrıca eski filmler de olsun ya niye olmasın. böyle şeyler duyunca hüzün kaplıyor içimi. mesela jungfrukallan güzel ama eski. ama ben bunu izlerim diyorsan şunu da kesin izle o zaman (bkz: det sjunde inseglet)
www.imdb.com
eski filmlere sırt çevirmeyelim lütfen eheh.

:) teşekkür ederim şunları da ekliyim o zaman. bunu izlemiş olabilirsin ama belki.
(bkz: kynodontas) www.imdb.com
bir de türk filmi olsun.
(bkz: dokuz) www.imdb.com
  • tepedeki psychedelic adam  (28.05.11 02:24:03 ~ 02:57:18)
oldboy.

  • sen git ben geliyorum  (28.05.11 02:24:55)
hiç türkçe film yok listende.
ümit ünal'ın ses filmi
bir de Amenabar'ın tez filmi
  • butimar  (28.05.11 02:26:21)
Ghost Writer

  • bira sisesi kapagi  (28.05.11 02:28:59)
hangover

  • cagdassalur  (28.05.11 02:44:13)
Mary and Max
Dial M for Murder
Dancer in the Dark
Three...Extremes
  • rosebud  (28.05.11 04:46:57)
howl's moving castle

spirited away

princess mononoke

ponyo
  • busuta  (28.05.11 10:07:12)
den brysomme mannen

  • coldbound  (28.05.11 11:18:40)
taxidermia

denemelisin..
  • 05  (29.05.11 01:02:53)