Antep'te yemek

Hafta sonu Antep'e mutfak turizmi için gidiyorum ama nerde ne yenir pek haberim yok, malumatı olan akıl fkir versin isterim

vedat milor iki kere geldi antebe. onun rotasını takip edebilirsin. ama mutlaka gidilmesi gereken yerler halil usta, imam çağdaş, tatlı için koçak ya da zeki inal.

  • mahallenindelisi  (11.05.11 18:41:02)
imam çağdaş'a git kesin. ciğerci mustafa vardı kapanmadıysa, onu da tavsiye ederim.

he, antep'e gitmişken küşleme yemeden dönme:)
  • jangara  (11.05.11 18:45:26 ~ 18:45:50)
katmerci zekeriya usta'da katmer yemeden ölme derim. vedat reyiz de ziyaret etmiş çok beğenmiş. yalnız sabah 10'a kadar gittin gittin sonra zor bulursun.

  • burbat  (11.05.11 18:54:19)
antep'te her yerde yemek yiyebilirsin. ne yemek istediğine bağlı. tatlı, baklava, kebap, dürüm, ev yemekleri. kebap'da para varsa dünyaca ünlü imam çağdaş'da yiyebilirsin ki tatlıları da çok iyidir. dürüm, dürümcü recep'de yenir. tatlı'yı hacıoğlundan, baklavayı güllüoğludan yada çavuşoğlu'dan ye. her zaman her yerde yiyemezsin bu baklavayı pahalı olsa ye, değer çünkü!.sonra, ciğerci mustafa var stad'ın orda ciğer kebabı meşhurdur hemen ilersinde köşk kebap var. köşk kebap'ın hemen yanında küçük bir tatlıcı var mutlaka ordan künefe ye mükemmler yapıyor. aklıma geldikçe eklerim. antep'ime selam bu arada 5 aydır gidemiyorum :(

  • badiparmagi  (11.05.11 18:56:38)
beyranı da tavsiye ederim efenm. üçlerde kelebekte ya da fetullah usta da yenilebilir.
simit kebabı da güzel olur.
halil ustaya mutlaka gidin o da olmazsa kızılayın orada mehmet usta var halil ustanın ortağıymış.
yuvalama yemeyi de unutmayın =)))
gidiniz yemek yemeye doyunuz =)
  • saclarimdaki papatyalar  (12.05.11 01:41:32)
yukarıdaki tavsiyelere ek; kuru baklava hastası olarak Koçak'ı kesinlikle tavsiye edebilirim, kocaman dilimleri var. normal baklava için artı olarak İmam Çağdaş da olabilir. Gözünüze sevimli gelmeyen yerlere girmeyin kalitesiz etler çıkabilir karşınıza. Ayrıca damak zevkinizi bilemem ama en sade yöresel tat olarak tırnak pidenin tadı başka yerde yoktur ve Antep'de sanırım bütün fırınlarda bulabilirsiniz.

  • greenmurano1  (12.05.11 16:01:30)