LCD TV

LCD tv alirken nelere dikkat etmek gerekiyor? Teknik konulardan anlamayan birisi icin, basit- mumkunse madde madde- anlatimlarinizi rica ediyorum.

1- Tercih edilicekse Led olması önemli (ışıklandırma biçimidir parlak ve daha net görüntü sağlar)

2- Yüksek çözünürlüklü film veya hd kanallar izlenicekse full hd olmalı (1980*1080 çözünürlüğünde)

3- Tv nin özelliklerinde en düşük 100 hz. olmasına kesinlikle dikkat edin. (bu görüntüyü çok etkiler. düşük hz.lerin fiyatları düşük olur genelde)

4- göz zevki için ben lcd'nin ince olmasından yanayım tabi biraz lüxe girmekte

Demem o ki 2 ve 3'ü kesin sağlamalı lcd. 1 ve 4 opsiyonel. isterseniz uygun modelde gösterebilirim. kaç inç almayı düşünüyosunuz.
Ayırdığınız bütçe sınırlaması var mı ?
  • onakomabunako  (07.05.11 14:12:03 ~ 14:13:11)
40-42 inch arasi uygun

  • ozoz  (07.05.11 14:21:55 ~ 14:29:02)
- led alacaksan cakma led alma (edge olanlar) bunlari fiyatindan anlarsin, +4000. digerleri 2 bin civari.
- refresh rate'i 100hz ve uzeri olsun. simdiki engine'ler saolsun, goruntuden cok goz yormasi yapabilir.
-iki onemli nokta: biri panel kalitesi... lg veya samsung olsun. bu iki marka en iyisi. sony de panellerini samsung'dan alirken niye 2 bin lira daha fazla veresin?
- ikinci nokta goruntu islemcisi, ki samsung burada da iyidir.
simdi eskiden (iki-uc sene evvel) kontrast falan da vardi ama artik bunlar yeni modellerde hep guzel... bi de yenilerin hepsi zaten full hd
- ci kart yuvasi ve dvb-c tuner'i olmasi teledunya'yi box olmadan izlemen acisindan onemli, buyuk rahatlik... keza usb'den hd okumasi, .mkv okumasi da benim acimdan artilar olacaktir, indirdiklerimi dogrudan izliyorum :)
- 40 inc'in cok ustune cikmayin (boyle 46 falan)
  • no avalon  (07.05.11 15:55:49 ~ 15:56:13)