CAT5 kablo ve LCD TV ikilisi ?

Merhaba,
Samsung LE37R88B model lcd aldim. ayni zamanda toshiba a100-599 dizustu bilgisayarim var. bilgisayarin dvi, hdmi cikislari yok. televizyona VGA yoluyla baglayacagim.

Lakin televizyonu kurmaya gelen teknik servis bilgisayar-lcd tv baglantisini cat5 kablo ile yapmami soyluyor. Cat5 bildigim ve sozlukten de gordugum uzere ethernet kablosudur. Tv nin arka ve yan panelinde cat5 e uygun bi yer de yok anasi satayim yahut var ama ben kör oldugum icin goremiyorum.

Bu durumda asagidaki $iklardan hangisi dogrudur?

a) teknik servis benle kafa buldu
b) cat5 ile baglamanin ultrasonik kivrak yollari var
c) VGA ile bagla veya $oyle bir yol daha var ...
d) $ampiyon be$ikta$

a)dogru
b)yanlis
c)dogru
d)dogru
  • mandayuvasi  (21.03.08 20:59:59)
ilk önce d :) sonra a

arkasından

e) Teknik servis elemanı ne dediğini bilmiyor.

Sizin durumunuzda s video veya kompozit bağlantıdan başka çare yok gibi.

akamaipix.crutchfield.com
content.answers.com
  • kimlanbu  (21.03.08 21:02:12)
valla ilk kez cat5 ile görüntü iletme duyuyorum çok pis sallamış sanırım wikipeadia'dan da baktım orada da yok. cat5'ten ikili kablo kullanıp telefon (vice versa) bağlantısı yaparsın da görüntü ıhıh.

tv'de hangi çıkışlar varsa en kalitelisini kullan diyecem de vga'dan çıkış alıp bağlayacaksan zaten kalite sınırlı olacaktır. laptopta tv out varsa s video'dur ve baya iyidir vga'dan onu tavsiye ederim.
  • darknum  (21.03.08 21:06:44)
ya kablo adlarını karıştırmıştır yada düşük bi ihtimal cat5 den kablo yaparsın demek istemiştir. ne zaman tel gibi kablo lazım olsa cat5 kullanılır yani zorlasan vga bile yaparsın tabi ortalık telden geçilmez. şahsen ben jumper istediğim zaman 1 metre cat5 kesip veriyorlar "al kendin yap" diye :)

  • sourlemonade  (21.03.08 23:09:46)