internet takip

ev kullanıcların internette neler yapabildiğini yetkili merciler yasal olarak takip edebilir mi ?

hangi siteye girmişiz ?

ne arattırmışız ?

modeme reset atmak bunun bir çözümü olabilir mi ?

ya da çözümü var mı ?

https (secure) proxy kullanirsaniz, gecici klasorlerinizi de duzenli olarak secure (shredded) temizlerseniz ne halt ettiginizi bulamazlar...

  • thunder thunder thunder thundercats  (16.04.11 11:26:24)
yasal olarak takip edebilir. ancak yasa dışı olarak zaten bir çok site (facebook vs dahil) sizi bizi takip ediyor.bakınız: cookie ayrıca hayır modeme "reset atmak" işe yaramaz. ipniz sürekli kayıt altındadır.
ne aradığınızı başta google takip ediyor ve ondan para kazanıyor. bundan da haberiniz olsun :)

  • ben smyrna  (16.04.11 11:53:27)
hangi isp'i kullanıyorsun? diyelim ki ttnet. ttnet log(kayıt) tutuyor mu? muhakkak. ttnet bu kayıtları mahkemeye veriyor mu istendiğinde? evet.

internette neredeyse her yer her şey için log tutuyor. korsan log tutmayan bir sunucu bulup onun üzerinden internete girerseniz(proxy) internette ayak iziniz kaybolur. ancak bilgisayarınız da kaybolmaz.
dolayısıyla bilgisayar harddiskinizde ki veriler her türlü okunur(veri kurtarma). tamamen kurtulmak istiyorsanız güçlü bir mıknatıs ile kullanılmayacak duruma getirirsiniz.

oldu bitti.

(not:isp=internet service provider, tr = internet servis sağlayıcısı)
  • maresal jedi  (16.04.11 11:54:34 ~ 11:55:27)
değil mıknatıs, patlayan uzay mekiğinden parçalanmış cihazlardan veri kurtarıldığını biliyorum. o tür şeyler yeterli değil. ayrıca amaç sadece sormak ise o başka. ama bence illegal işlere girmeyin :)

  • ben smyrna  (16.04.11 13:53:57)