Kedim galiba bitlendi mi ne oldu

bir kaç gündür kafasının etrafını kaşıdığını gördüm sürekli. bir kontrol edeyim dedim. hareket eden bir şeyler gördüm:/ evden hiç çıkmayan kedi nasıl olur anlamadım. benim bildiğim bitler ufak olur ama bu baya büyüktü. ne olduğunu kestiremedim. 3-4 ay önce iç-dış paraziti yapıldı. dış parazit damla mıdır nedir onu uygularken kaçtı falan bir şey olmaz dedi veteriner. galiba bir işe yaramadı. şimdi huysuzlandım gece gece. ne yapabiliriz hayvana tekrar mı dış parazit uygulanmalı. bir de kedim hamile şuan bir zararı olur mu yapacağımız şeyin. teşekkürler kedi dostları.

pire olmasın o??

  • maxpainn  (06.04.11 00:02:56)
o da olabilir daha önce görmediğim için bilmiyorum.

  • zozjotejmnk  (06.04.11 00:03:36)
vet. den enseye damlatılan damlalrdan alıp uygularsanız (balkon vb acık alanda) sorun kısa sürede hallolur bence...

nereden bulaştıgına gelince en azından balkona vs cıkıyorsa o sekilde gelmiş olabilirler... benimkilerde de oldu aynı şaşırmıstım...
  • maxpainn  (06.04.11 00:08:05)
hızlı hareket ediyor, hafif uzunlamasına bir şey. zıplamıyor.

arada bir balkona çıkıyor bir de kapı açık kaldığı zaman apartmanın içine kaçıyor. baya var baktım yine ama hiç yakalayamadım of yarın götüreyim tekrar :/
  • zozjotejmnk  (06.04.11 00:17:20)
hafif uzunlamasına ve zıplamıyorsa pire değildir... pire zıplar kaçar hemem ama tüylerin arasında kaçamayabilir de... en iyisi başparmaklarının tırnaklarıyla sivilce sıkar gibi sık o haşereleri (yakalarsan tabii) çıt! diye tatlı bir ses gelirse 1-0 öndesin demektir :)) iğrenç oldu biraz..

  • maxpainn  (06.04.11 00:44:28)
www.anasaglik.com

Bunun gibi bir şey ise bittir.
Eğer bitten şüpheleniyorsan tüylerinin üzerinde minik beyaz noktalar aramalısın (sirke). Sıra sıra olurlar ve tüyden kolay kolay ayrılmazlar. Bit varsa sirke vardır, sirke varsa bit vardır.

Tedavi: bilmiyorum :)
  • becerenberk  (06.04.11 06:01:36)
bit değil o zaman. ufak, beyaz noktalar demişsiniz; ama bizimkinde ufak, siyah, hareketsiz noktalar var :)

  • zozjotejmnk  (06.04.11 13:38:45)